Książka – prezent od serca

Setki książek trafią do pacjentów oddziałów onkologicznych. Podarowali je także rawianie

Rawscy Czytelnicy ponownie nie zawiedli! Trzy pudła po brzegi wypełnione książkami trafią do pacjentów onkologicznych, którzy nadchodzące święta będą zmuszeni spędzić na szpitalnych oddziałach.

Świąteczną zbiórkę książek zorganizowała Fundacja Onkologiczna Rakieta. – Jak tylko zobaczyliśmy ogłoszenie z prośbą o podarowanie książek pacjentom onkologicznym, uznaliśmy, że musimy przygotować paczkę – mówi Zbigniew Pacho, dyrektor MBP w Rawie Mazowieckiej. – Zawsze możemy liczyć na wielkie, otwarte serca naszych czytelników, dlatego zaproponowaliśmy, że oni również mogą się do tej akcji przyłączyć. My wzięliśmy na siebie wysyłkę wszystkich podarowanych książek.
Tytuły natychmiast zaczęły napływać do obydwu oddziałów naszej biblioteki. Wiele nowych, poczytnych, ale także mniej znanych, już przeczytanych, ale wciąż w dobrym stanie. Każdy podzielił się tym, co miał. Najważniejsze było jednak to, by wpisać do książki dedykację dla osoby, która ją otrzyma.
– Wystarczyło kilka ciepłych słów albo chociaż podpis osoby, która przyniosła książkę. Dzięki temu nabrały one dodatkowo emocjonalnej wartości – wyjaśnia dyrektor.
Akcja trwała zaledwie kilka dni. Przyłączyło się do niej jednak liczne grono naszych Czytelników. Pudło pełne książek dostarczyli nam także rawscy policjanci, którzy zorganizowali mini zbiórkę w komendzie i bialskim komisariacie. Łącznie udało nam się spakować wszystkie podarowane pozycje w trzy pudła ważce razem ponad 60 kilogramów. Dzięki Epace.pl przesyłka bardzo szybko dotarła do Katowic. Mamy nadzieję, że książkowy podarunek, a przede wszystkim wpisana do niego dedykacja sprawi, że pacjent, który go otrzyma, mimo trudnego czasu, choć przez chwilę się uśmiechnie.

„Książki są lekarstwem dla umysłu” – Demokryt

fot. MBP w Rawie
strona 1

GALERIA

18 grudnia 2021 r.

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl