Ferie w bibliotece 2020

 

Tegoroczne ferie zimowe spędziliśmy pod hasłem: Ferie z Reksiem. Codziennie przez dwa tygodnie odwiedzały nas dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Każde zajęcia rozpoczynał cykl czytania książeczek z Reksiem w roli głównej. Dzieci słuchały bajek w formie książkowej lub audiobooka. Codziennie dzieci zapoznawały się z przyjaciółmi zamieszkującymi podwórko głównego bohatera. Każde spotkanie miało odrębne etapy. Pierwszy etap to słuchanie bajki, drugim zaś była rozmowa z dziećmi i zadawanie pytań po przesłuchaniu opowieści. Trzeci etap to poczęstunek, zaś czwarty to praca plastyczna. Każdy dzień miał inną tematykę tworzenia prac. Począwszy od wyklejania piesków, skończywszy na kolorowaniu i wyszukiwaniu podobnych elementów rysunkowych. Na koniec spotkania spędzaliśmy wspólny czas na zabawach ruchowych.

GALERIA 1

GALERIA 2

GALERIA 3

 

Podczas ferii świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. W Dniu Babci dzieci przygotowywały laurki z życzeniami dla babć. Natomiast Dzień Dziadka zaowocował stworzeniem krawatów z własnym pomysłem ozdobnym.

GALERIA

 

Drugi tydzień ferii przyniósł dzieciom niespodziankę w postaci wybitnego gościa jakim jest Paweł Wakuła. Najmłodsi poznali autora, rysownika i ilustratora poczytnych książek dla dzieci. Spotkanie zaowocowało opowieścią o bohaterach jego książek i specjalnymi rysunkami tworzonymi na tablicy podczas spotkania. Na koniec wizyty można było kupić książkę z autografem autora.

GALERIA

10 lutego 2020 r.

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl