ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE – Czyli Tydzień bibliotek z MBP

W sobotę, 8 kwietnia startuje XVIII edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Po raz pierwszy, za to super aktywnie się w nią włączamy i zachęcamy, żebyście świętowali razem z nami!

Wspólną zabawę zaczniemy już w piątek, 7 maja. Nasz Oddział dla Dzieci rozkwitnie, dosłownie! Zapewniamy, że warto się do nas wybrać i to zobaczyć! Wieczorem zapraszamy na dobranockę z cyklu #ChodźOpowiemCiBajeczkę. Przeczytają ją dla Was nasze koleżanki z zaprzyjaźnionej biblioteki. Biblioteczną bajeczką zakończymy także Tydzień Bibliotek zapraszając do wspólnego czytania panią dyrektor kolejnej zaprzyjaźnionej książnicy. Już wiecie, kto Wam poczyta?
Zaproponujemy Wam także Grę Terenową pod hasłem „Znajdź Bibliotekarza” Przez trzy dni (11-13 maja) w różnych miejscach na terenie miasta będziemy ukrywać pakiety książek  – jeśli uda się Wam je odnaleźć – są Wasze! Szczegóły zabawy w wyznaczonych dniach na naszym profilu FB.

Atrakcji nie zabraknie także dla naszych młodszych Czytelników. Majowy Klub Przyjaciół Misia Uszatka również nawiąże do bibliotecznego święta. Poprosimy Was o zrobienie zdjęcia wpisującego się w hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Fotografia powinna przedstawiać Was – z ulubioną książką (z naszej biblioteki oczywiście!), bohaterem pacynkowej rodzinki, która u nas mieszka lub po prostu w naszej bibliotece. Niech wyobraźnia Was nie ogranicza! Wszystkie nadesłane zdjęcia zaprezentujemy na wystawie – w holu MBP Oddział dla Dzieci oraz na naszych profilach społecznościowych.
Do wspólnej foto zabawy zaprosimy także dorosłych. Hasło przewodnie dla Was to „I  MBP”.

Obiecujemy, że przez cały tydzień nie zabraknie książkowych polecanek. Zdradzimy Wam też, co czytają bibliotekarze.

Bądźcie z nami! Warto!!

#znajdzieszmniewbibliotece