Wyjątkowe stanowisko komputerowe w bibliotece

Dokładnie 5 maja obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Zapoczątkowano go we Francji na początku lat 90. XX wieku jako dzień godności osób niepełnosprawnych i tego dnia w naszej bibliotece udostępniliśmy oficjalnie stanowisko komputerowe dla osób z dysfunkcjami 🙂 !
Jakiś czas temu miałem przyjemność spotkać się z Mariuszem Włodarskim. Pan Mariusz sam jeździ na wózku inwalidzkim, dlatego poprosiłem Go, aby nam doradził jak lepiej przystosować bibliotekę do potrzeb osób niepełnosprawnych. Itak juz od kilku dni do Waszej dyspozycji jest stanowisko komputerowe z szerszym biurkiem, do którego bez problemu podejdzie wózek. Na co dzień mogą z niego korzystać wszyscy Czytelnicy, ale zostało specjalnie ologowane, by podkreślić, że w pierwszej kolejności dostęp do niego mają osoby niepełnosprawne.
Przypominamy, że choć nasza wypożyczalnia i czytelnia mieszczą się na pierwszym piętrze – dostęp do nich jest swobodny dzięki platformie, którą można dostać się na górę. To rozwiązanie nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale także starszych, mających kłopot z poruszaniem się oraz dla rodziców, którzy odwiedzają nas z maluchami w wózkach.
Funkcjonalny jest także nasz katalog on-line. Możecie dostosować do swoich potrzeb jego tło oraz rozmiar czcionki. Zdradzamy, że pracujemy właśnie nad nową stroną internetową naszej placówki. Już nie możemy się doczekać chwili, gdy będziemy mogli ją Wam zaprezentować.
Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie miejscem przyjaznym dla WSZYSTKICH

10.05.2021