Wszyscy jesteśmy kosmitami!

Czyli akcja … Z Książką na Walizkach – IX łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami.
Już jutro (30.09) dwa fantastyczne spotkania w naszej bibliotece – Oddział dla Dzieci i Młodzieży Pl. Piłsudskiego 9
– godzina 10:00 spotkanie z Krzysztofem Kochańskim
– godzina 12:30 spotkanie z Pawłem Wakułą
W spotkaniach wezmą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej oraz ze Szkoły Podstawowej w Pukininie.
#dozobaczeniawBIBLIOTECE

Z Książką na Walizkach to akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w bibliotekach powiatowych, miejskich i gminnych oraz ośrodkach kultury województwa łódzkiego. Dla wielu dzieci, które po raz pierwszy w życiu mają kontakt z pisarzem, czynny udział w spotkaniu jest niezapomnianym przeżyciem.

Rok 2021 to Rok Stanisława Lema, ogłoszony z okazji 100-lecia urodzin tego znakomitego pisarza gatunku literatury science fiction, wizjonera i filozofa. Dla uczczenia tej rocznicy powstała w Wydawnictwie Literatura seria 100LEM. Wokół książek z tej serii odbędą się spotkania autorskie w ramach akcji „Z książką na walizkach”
(https://www.wydawnictwoliteratura.pl/serie-wydawnicze/100lem)
———————————————————————————————-
Organizatorami akcji są: Wydawnictwo Literatura, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi i Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.
Patronat honorowy nad akcją objęli: Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, Gmina Rząśnia, Łódzkie Czyta


29.09.2021

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl