Walk The Peace Talk  🚶💙💛

Kochani zapraszamy na wyjątkowe spotkanie 💙💛
Drugiego czerwca o godzinie 18:00 naszą bibliotekę (pod filarami) przy ul. Wyszyńskiego 7 odwiedzi Simba Manyika z Zimbabwe, który idzie po pokój 🕊

Inicjatorką spotkania jest Marysia Jasiorowska która jest jednym z pedagogów uczących języka polskiego w naszej inicjatywie „Nauka przez zabawę” 🤍❤️🤝💙💛

🕊 Nazywam sie Simbarashe Manyika. Mam 34 lata i pochodzę z Zimbabwe, kończę magisterskie studia badawcze z zakresu Edukacji na Uniwersytecie Vrije w Brukseli w Belgii.
Jeden z moich profesorów, założyciel organizacji Teachers Without Borders, prowadzi z nami dyskusje na swoich zajęciach o wojnie w Ukrainie i edukacji w czasie kryzysu.

I had to do something.
Postanowiłem coś z tym zrobić.

Jeżeli nauczyciele uczą pokoju, to ja muszę iść po pokój (walk the peace talk). Bo jeżeli ludzie z Ukrainy są zmuszeni opuścić swój kraj przemierzając kilometry pieszo, to ja będę szedł w ich kierunku.

Zadałem sobie pytanie: “Simba, pochodzisz z Afryki. Wiele osób sądzi, że Afryka to tylko wojna, głód i choroby. Ale ja wiem jedno – cierpienie jest uniwersalne, a Afrykanie są życzliwymi ludźmi.
Jak długo stąpam po tej ziemi, zrobię wszystko, by złagodzić ból i szerzyć edukację, wszędzie.”

Education cannot wait. If we don’t act now, then when ⁉️
Edukacja nie może czekać. Jeżeli nie zaczniemy działać teraz, to kiedy ⁉️

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl