Sytuacja związana z COVID-19

Szanowni Czytelnicy – Mali i całkiem Duzi – w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, Klub Przyjaciół Misia Uszatka będzie miał nieco inny charakter.

W każdym miesiąca dla naszych Klubowiczów i ich Rodziców będziemy mieć kilka propozycji wspólnej zabawy wokół wybranego tematu literackiego:
– konkurs fotograficzny;
– konkurs plastyczny: zakładka uczestnika Klubu Przyjaciół Misia Uszatka;
– kolorowanki związane z zaproponowanym tematem miesiąca;
– Uszatkowe pudełko : tematyczne emblematy zachęcające dzieci do słuchania książek (np. liście do pokolorowania);
– bajki niespodzianki;
– do wypożyczenia książeczki z naszej półeczki.

W pierwszy czwartek każdego miesiąca będziemy:
– nagradzali autorów zwycięskich prac w konkursie fotograficznym;
– nagradzali autorów zwycięskich prac w konkursie plastycznym;
– w drodze losowania nagradzali dzieci odwiedzające bibliotekę i wypożyczające książki.

Aby dołączyć do Klubu Przyjaciół Misia Uszatka wystarczy odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki. Klubowicz wspólnie z rodzicami będzie mógł przyłączyć się do zabawy wybierając dowolną (jedną lub więcej) form aktywności. W każdy pierwszy czwartek miesiąca zwycięzcy konkursów otrzymają drobne upominki, a także z Uszatkowego pudełka w drodze losowania wyłonimy 5 szczęśliwców, którzy swoje upominki odbiorą w umówionym terminie.

W czytelni biblioteki (i na profilu FB) będziemy prezentować prace dzieci uczestniczących w naszej zabawie.

Szczegóły:
1. Konkurs fotograficzny.
Konkurs fotograficzny to propozycja zabawy dla całej rodziny pozwalająca na wspólne kreatywne spędzenie czasu. Zadaniem konkursowym będzie fotograficzne przedstawienie pracy wykonanej przez dziecko wspólnie z rodzicem (lub starszym rodzeństwem, czy opiekunem), która będzie nawiązywała do tematu miesiąca. Zdjęcie wraz z oświadczeniem o zgodzie na publikację (w określonym terminie) należy przesłać na adres e-mail biblioteki: mbpdzieci@wp.pl. Po zamknięciu pierwszego etapu konkursu zdjęcia umieścimy na profilu FB biblioteki. W konkursie będziemy nagradzać autorów trzech zdjęć, które otrzymają najwięcej reakcji. Na wręczenie nagród rezerwujemy każdy pierwszy czwartek miesiąca.

2. Zakładka uczestnika Klubu Przyjaciół Misia Uszatka – konkurs plastyczny.
Zadaniem dzieci wybierających tę formę zabawy będzie stworzenie zakładki do książki z bajkowym motywem. Do wykonania książkowej zakładki będzie można wybrać dowolną technikę plastyczną, ważne, aby praca była wykonana przez dziecko samodzielnie. Gotowe, piękne zakładki będzie można przynieść do biblioteki, np. odwiedzając książnicę w celu wypożyczenia książek. Wśród autorów bajkowych zakładek rozlosujemy trzy nagrody upominki. Na wręczenie nagród rezerwujemy każdy pierwszy czwartek miesiąca.

3. Kolorowanki związane z zaproponowanym tematem miesiąca.
Na dzieci odwiedzające bibliotekę będą czekały również kolorowanki związane z proponowanym w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka tematem. Z przygotowanego zestawu każde dziecko będzie mogło wybrać sobie kolorowankę, która go zainteresuje i w domowym zaciszu oddać się pracy twórczej. Kolorowanki nie będą brały udziału w konkursie, ale jeżeli dziecko będzie chciało pochwalić się swoją pracą, będzie mogło umieścić swoją pracę na specjalnej „uszatkowej wystawie”.

4. Uszatkowe pudełko
Każde dziecko, wspólnie z rodzicem (lub opiekunem) odwiedzające bibliotekę będzie mogło wziąć udział w zabawie „Uszatkowe pudełko”. Zabawa polega na tym, że dziecko za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki otrzyma biblioteczny emblemat (np. sylwety jesiennych liści, śnieżynki) który będzie mogło w domu pokolorować. Taki pokolorowany emblemat z dopisanym przez rodzica imieniem i nazwiskiem dziecka (oraz nr kontaktowym tel.) będzie mogło wrzucić do „Uszatkowego Pudełka”. W każdy pierwszy czwartek miesiąca wylosujemy pięć emblematów i nagrodzimy naszych małych czytelników.

5. Bajki niespodzianki
Na profilu FB biblioteki mogą pojawić się niespodzianki – fantastyczne bajki czytane przez bibliotekarki, zagadki z bibliotecznej szufladki, literackie rebusy itp.

6. Uszatkowe propozycje
Na profilu FB biblioteki będziemy proponować ciekawe pozycje literackie, nowości, bajki i opowiadania nawiązujące do tematu miesiąca, książeczki warte dziecięcej uwagi itp.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że taka forma zabawy stanie się namiastką tradycyjnych spotkań Klubu Przyjaciół Misia Uszatka, a w niedalekiej przyszłości znów będziemy mogli spotykać się w naszej bibliotecznej czytelni.