Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To wyjątkowe święto miłośników książek, bibliofilów i czytelnictwa ustanowiono oficjalnie w 1995 przez Światową Organizację UNESCO (ang. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization). Święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Data 23 kwietnia wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej z uwagi na to, że w tym dniu przypada rocznica urodzin lub śmieci wielu wybitnych pisarzy.

Dzień Książki w Bibliotece
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy do wspólnej zabawy.

Z książką za pan brat od najmłodszych lat! – propozycja dla najmłodszych czytelników

1. W krainie bajki i baśni, czyli zagadki z bibliotecznej szufladki – dziecko odpowiadając na 3 zagadki otrzymuje nagrodę (np. książki, kolorowanki, małe puzzle, plakietki, balony, lizaki).
  2. Bajkowe puzzle – dziecko gdy ułoży obrazek otrzyma upominek(np. książki, kolorowanki, małe puzzle, plakietki, balony, lizaki).
  3. Kolorowanki: smoki, rycerze, róże – dziecko za samodzielne pokolorowanie obrazka otrzyma upominek (np. książki, kolorowanki, małe puzzle, plakietki, balony, lizaki).
  4. W domu zrobione do biblioteki przyniesione – każde dziecko, które odwiedzając bibliotekę przyniesie ze sobą własnoręcznie wykonany rysunek ulubionej postaci z bajek otrzyma upominek (np. balon, plakietka, zakładka).

Łamańce językowe dla odważnych, czyli czytam sam! – propozycja dla dzieci i młodzieży szkolnej

1. Quiz wiedzy o Światowym Dniu Książki – za rozwiązanie uczestnik otrzymuje upominek (plakietkę, zakładkę książkową, słodycze).
  2. Łamańce językowe – uczestnik losuje kopertę z fragmentem wiersza, a za odczytanie na głos otrzymuje upominek (plakietkę, zakładkę książkową, słodycze).

Świętujemy przez cały dzień, zapraszamy od godz. 9.00 do 17.00.