Tydzień Bibliotek 💚 w rawskiej MBP 📖🏰💙

TYDZIEŃ BIBLIOTEK – Biblioteka, miejsce na czasie 2024

A w Naszej bibliotece moc atrakcji:

Filmowe Biblio zagadki, oczywiście zawiązane z czasem. W zabawie nalezy podać tytuł książki z jaką kojarzy się zainscenizowana scenka. Powstało 10 filmików-zagadek.

Wielka #BitwaNaKsiążki / tym razem w wydaniu dziecięcym. BIBLIOciotki zapraszają do internetowej zabawy.

Znajdź bibliotekarza. Uwielbiamy wychodzić do czytelników i Oni to bardzo lubią. Mini gra terenowa, w której należy dzięki fotograficznej wskazówce odnaleźć ukrytego bibliotekarza w naszym mieście. Dla zwycięzców pakiety książek i miejskich gadżetów ufundowanych przez bibliotekę oraz UM Rawa Mazowiecka. 10 zestawów. Zabawa trwała cały dzień.Zapraszamy do zabawy całe rodziny.

Konkurs. Uwielbiamy gdy nasi czytelnicy miło spędzają czas. A czy można spędzić go lepiej niż z książką w pięknym miejscu. Dlatego wspólnie z Taras – Robinson nad Zalewem oraz lodziarnią Najlepsze Lody zapraszamy super KONKURS. Należy w Tygodniu Bibliotek przyjść do nas, wypożyczyć minimum 5️ dowolnych książek lub audiobooków zaś w Oddziale dla Dzieci 10, wrzuć los ze swoimi danymi do słoiczka i liczyć na odrobinę szczęścia. Wśród wszystkich osób, które wzięły udział w zabawie rozlosujemy 3️ karnety o wartości 50 zł każdy na smakołyki które możecie nabyć w barze TARAS ROBINSON mieszczącym się przy przystani nad rawskim zalewem zaś dla dzieci 15 voucherów na Najlepsze Lody w Rawie Mazowieckiej.

Do startu gotowi? Książka! / kolejna książkowa zabawa dla najmłodszych. Tym razem, szukamy książek na półkach, ale ich tytuły są ukryte w postaci emotek. Nie będzie łatwo, ale wierzymy że od razu rozpoznacie je wszystkie. Łapcie rodzinkę, przyjaciół lub znajomych i stańcie do rywalizacji o jak najszybsze znalezienie książki.

Wehikuł czasu. Wehikułem będzie piękna zabytkowa Warszawa, a poprowadzi ją nasz Przyjaciel i Mecenas Kultury Sebastian Rudnicki. Jak można będzie zdobyć bilet na tę wyjątkową podróż? Wystarczyło w wyznaczonych godzinach (16:00 – 20:00) przyjść pod filary… w przebraniu! Stylizacja musi nawiązywać do konkretnej epoki/lat z przeszłości lub być wizją stylówek z przyszłości. Mile były widziane stroje #retro pasujące do literackiej Warszawy. Liczymy na Waszą kreatywność.

Nocna BiblioGRAlnia. Czas w bibliotece płynie inaczej, a biblioteka powinna być dostępna o każdej porze. Dlatego od godz. 20:00 aż do północy zamienimy salę konferencyjną na II piętrze w BiblioGRAlnię. W ramach współpracy pomogą nam w tym nasi Przyjaciele z Klubu Toporowego, Stowarzyszenia Topory.

KSIĄŻKOumilacz. To nasza kolejna propozycja dla Was w ramach Tygodnia Bibliotek. WYPOŻYCZ książkę-niespodziankę wybraną przez bibliotekarza z naszego księgozbioru. W paczuchach może być wszystko – od kryminału przez biografię, reportaż po erotyk. Daj szansę gatunkom, po które być może sam nigdy byś z półki nie sięgnął. Czas spróbować czegoś nowego.

Czas na dobrą książkę. Dla tych co nie mają pomysłu co by tu wypożyczyć na weekend przygotowaliśmy „podpowiadajki” które będą czekały na stoliku w wypożyczalni. Motyw przewodni, to oczywiście CZAS. Wszak biblioteka to miejsce na czasie.

BOOMbox i słuchasz. By biblioteka była na czasie musi udostępniać wszystkie możliwe formy książek – tradycyjne papierowe, ebooki i audiobooki. A co gdy ktoś nie ma jak posłuchać. Wychodzimy temu naprzeciw i wypożyczamy również radiomagnetofony na których można słuchać książek mówionych. W TB dwa nowe urządzenia trafią do naszych czytelników. Jeden możemy zdradzić, iż jest dedykowany mieszkańcom i podopiecznym Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rawie Mazowieckiej.

CZAS w księgach zaklęty. Ci, którzy nas odwiedzą w TB zauważą, że do wypożyczalni wróciła gablota. Umieściliśmy w niej najstarsze woluminy  które znajdują się w naszych zbiorach. Niestety tych ksiąg nie mogliśmy wypożyczyć, dlatego powstała okolicznościowa wystawa. Księgi będzie można obejrzeć na miejscu, w czytelni, przez cały Tydzień Bibliotek.

– Konkurs, zdjęcie z dzieciństwa z książką – Przejrzyjcie domowe albumy ze zdjęciami. Pokażcie nam swoje wspomnienie z dzieciństwa spędzonego z książką. Zabawa kierowana do DOROSŁYCH mieszkańców POWIATU RAWSKIEGO! Skan lub zdjęcie zdjęcia komórką trzeba wysłać drogą mailową.

– Dopisz kontynuację historii w komentarzu … czyli razem piszemy krótkie opowiadanie. –„Co powiecie na kreatywną zabawę literacką? 🤔 Tego jeszcze nie robiliśmy. Ale… Bez Was się nie uda! Spróbujmy razem stworzyć mini opowiadanie. Bazą wyjściową jest plakat tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek, którego autorem jest Łukasz Chmielewski

My zaczniemy:

GDY POSTAĆ w CZERWONYM PŁASZCZU PRZEKROCZYŁA SZKLANE DRZWI, w POMIESZCZENIU ZAPADŁA NAGLE DOJMUJĄCA CISZA, KTÓRĄ ZAKŁÓCAŁO JEDYNIE TYKANIE WISZĄCEGO NA ŚCIANIE ZEGARA…

Dopisz kolejne zdanie (lub kilka zdań, jeśli wena Cię poniesie) w komentarzu. Następna osoba powinna wziąć pod uwagę tekst, który napisał poprzednik.

Tajemnicza przesyłka od Pana Paska. Kolejna mini gra terenowa. Pan Pasek osobiście zostawi przesyłki w różnych punktach na terenie naszego miasta. Na profilu FB podpowiemy Wam jakie instytucje odwiedził Pan Pasek. Niestety nie wystarczy wskazać lokalizacji w komentarzu, trzeba się tam OSOBIŚCIE POFATYGOWAĆ. Liczy się CZAS kto pierwszy, ten ma.

Podróż w czasie czyli biblioteczny escape room. A gdyby tak przenieść się w czasie? Zapraszamy do bibliotecznego escape room’u, który zapewni Wam wyjątkową podróż przez dekady. W czasie Tajna Misja poznasz historię wynalazków i ich odkrywców. Zabawa przeznaczona jest dla ciekawych świata odkrywców w wieku 10-99+. Młodsze dzieci też mogą się z nami bawić, ale będą potrzebowały pomocy dorosłego opiekuna ponieważ gra wymaga umiejętności czytania i liczenia.

Zapraszamy do bibliotecznej czytelni dróżyny gotowe podjąć wyzwanie. Escape room będzie działał od środy do piątku (15-17.05) w godz. 12:00 – 18:00

Partnerem tej akcji jest Restauracja MCD Rawa Mazowiecka więc już się pewnie domyślacie, że na drużyny, które najszybciej uporają się ze wszystkimi zagadkami będą czekać pysze upominki.

– W ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy serdecznie na dwa fenomenalne spotkania autorskie do Oddziału dla Dzieci przy placu Piłsudskiego 9. Spotkania w ramach akcji „Z książką na walizkach” z najlepszymi pisarzami dla dzieci i młodzieży co roku towarzyszą nam podczas obchodów Tygodnia Bibliotek

Gościć będziemy dwie wspaniałe autorki:

Beatę Ostrowicką

Dorotę Combrzyńską – Nogala

– Na wielki finał TB miamy propozycję szczególną – wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Odwiedzi nas ZEGARMISTRZ Andrzej Lange wraz z synem Mikołajem. Pan Andrzej w zawodzie pracuje ponad 30 lat! Mikołaj od dziecka uczył się precyzyjnego fachu od taty. Wspólnie prowadzą punkt Zegarmistrz Świat zegarów A&M Lange przy ul. Mickiewicza w Rawie Mazowieckiej.

– I na zakończenie filmiki „Jestem bibliotekarzem rawskiej MBP, więc to oczywiste, że … nasza biblioteka jest zawsze na czasie! oraz „Dlaczego zostałem bibliotekarzem?” #MBPzprzymróżeniemOKA

No i wręczanie nagród w naszych wszystkich konkursach.

Zapraszamy do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek 2024

pod hasłem „Biblioteka, miejsce na czasie” 📚💚

Niech to będzie wyjątkowy CZAS ❣️

   
Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl