Spotkanie autorskie Filip Łobodziński DKK Rawa Mazowiecka 11.12.2019 r.

Biblioteka dla Dorosłych

Spotkanie autorskie Filip Łobodziński DKK Rawa Mazowiecka 11.12.2019 r.

Trzynastym gościem rawskiego DKK był iberysta, muzyk i tłumacz z angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, katalońskiego, portugalskiego oraz ladino Filip Łobodziński. Nasz gość tłumaczy prozę, poezję, piosenki, także filmowe. Jest laureatem Nagrody Instytutu Cervantesa w Warszawie w 2005 roku za najlepszy przekład literacki, nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2019. Przez lata pracował jako dziennikarz – TVP, Polsat News, Inforadio, „Non Stop”, „Rock’n’Roll”, „Machina, „MAX”, „Newsweek”, obecnie współprowadzi program telewizyjny „Xięgarnia”. Na stałe pracuje w NIK. Współzałożyciel Zespołu Reprezentacyjnego od 1983 z którym wydał sześć płyt oraz projektu dylan.pl specjalizującego się w wykonywaniu jego przekładów piosenek Boba Dylana. Jak się okazało nie była to pierwsza wizyta Pana Filipa w Rawie. Jako młody chłopak na stadionie naszej Mazovii zdobył swojego pierwszego gola zaś wiele lat później jako wolontariusz na rzecz bezdomnych zwierząt pomagał w odłowieniu i sterylizacji bezdomnych kotów z rawskiego młyna. Trzecia wizyta to spotkanie literacko muzyczne, z pasjonującymi opowieściami o Dylanie oraz o pracy tłumacza. Clou spotkania był niewątpliwie dwukrotny występ Pana Filipa, przy akompaniamencie gitary zaśpiewał nam piosenki swoich ulubionych twórców. Na spotkaniu można było zakupić płyty oraz książki które powstały przy udziale lub współudziale naszego gościa. A autograf Filipa Łobodzińskiego z pewnością na długo będzie przypominał to wspaniałe spotkanie.

Dziękujemy bardzo Panu Filipowi Łobodzińskiemu za przyjęcie zaproszenia od rawskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, zaś Instytutowi Książki oraz Kindze Siekierskiej z Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi za wsparcie merytoryczne jak i finansowe spotkania. Podziękowania należą się również Pani Lidii Podwysockiej i Panu Wojciechowi Szymańskiemu z rawskiego Społecznego Ogniska Muzycznego za pomoc w nagłośnieniu występu artysty. I na koniec, special thanks dla Marcina Strutyńskiego oraz firmy EasyArt za super plakaty.