Spacer śladami Pana Paska 🏃‍♀️🏃 📚💚

Cała naprzód ku nowej przygodzie ❣️
Taka gratka nie zdarza się co dzień … 😍🤩🥳
21 września 2024 roku 1️⃣5️⃣: 3️⃣0️⃣ idzieeeeeemy 🏃‍♀️🏃
I wycieczka śladami Pana Paska – Anielska, Angielska a może Diabelska Góra
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na I wycieczkę „Śladami Pana Paska”. Będzie to piesza wyprawa dla całych rodzin, przyjaciół, znajomych, łącząca pokolenia. Wybierzemy się na „Diabelską Górę”, miejsce oddalone kilka kilometrów od Rawy.
START / Plac Piłsudskiego – Rondo Skierkowskiego – Rondo „opoczyńskie” – Diabelska Góra – ul. Reymonta – Stary Rynek – Plac Piłsudskiego / META. Trasa zostanie oczywiście wcześniej przygotowana. W miejscu docelowym, odbędzie się krótki happening niespodzianka. I wracamy ponownie. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Bazujemy tu na książce Pawła Wakuły „Pan Pasek i skarby ziemi rawskiej” która powstała z inicjatywy Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka oraz naszej biblioteki, a wspomniana „Diabelska Góra” to pierwsze z opisanych legendarnych miejsc i odwiedzonych przez głównych bohaterów książki czyli Pana Paska i Piotra.
Wydarzenie jest podzielone na dwa bloki. Pierwszym będzie piesza wycieczka na tz. „Diabelską górę”. Trasa będzie przebiegała chodnikami oraz drogami polnymi więc powinna być bezpieczna i nie spowodować utrudnień w ruchu drogowym. Spacerowicze będą należycie oznaczenie – kamizelki odblaskowe zaś nad bezpieczeństwem medycznym będzie czuwała firma „RM Plus” Pawła Czyrki. Spacer planowany jest w godzinach 14.00-16.00. Wyruszamy z Placu Piłsudskiego, kierujemy się ulicą Krakowską w kierunku Chociwia i za drugim rondem schodzimy w polną drogę. Powrót zaś odbędzie się od ulicy Reymonta, po wyjściu z drogi polnej na wysokości ul. J. Ch. Paska i chodnikami jako grupa zorganizowana powrócimy na Pl. Piłsudskiego.
Tu odbędą się, w godzinach od 16.00 do 19.00 główne atrakcje tegoż eventu.
Impreza odbędzie się 21 września.
Plac Piłsudskiego atrakcje:
Jurek Koprowski – wykład „Anielska, Angielska a może Diabelska Góra”
Paweł Wakuła – spotkanie z autorem, warsztat rysowniczy (konkurs)
Marcin Szewczyk – prelekcja „Z czasów Pana Paska”
Kuba Michalski – koncert barda / poezja śpiewana
Towarzyszyć ze swoimi stoiskami będą nam nasi wspaniali przyjaciele z :
– Brać Herbowa Ziemi Rawskiej / obóz rycerski, pokazy, zabawy plebejskie
– Usługi medyczne i szkoleniowe – RMPlus
– Związek Dużych Rodzin Trzy Plus Rawa Mazowiecka Gmina / i ich wesoły kramik ze smakołykami i zabawami
– Stowarzyszenie Topory / dajcie wciągnąć się do gry
– Warsztaty Terapii Zajęciowej / najprawdziwsze ANIOŁY z Diabelskiej Góry
– Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej