Śmiech przez łzy, opowieść o Adolfie Dymszy – spotkanie autorskie z Elżbietą Draczyńską 📖🖋

Serdecznie zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie autorskie 😊 21 WRZEŚNIA naszym i Waszym gościem będzie ELŻBIETA DRACZYŃSKA, współautorka książki 📓 „Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku”.
📚 Książka wydana została w 2020 roku – w 120. rocznicę urodzin i 45. rocznicę śmierci Dymszy. Powstawała przeszło ćwierć wieku! Znajdujące się w niej historie spisane zostały przez autorkę i jej mamę – Zuzannę Szydłowską.
🎬 Adolf Bagiński uznawany jest za jednego z najpopularniejszych artystów okresu międzywojennego. Jego kariera wielokrotnie była opisywania w mediach. Publikacja, którą Wam zaprezentujemy ma jednak zupełnie innych charakter. Została bowiem napisana przez osoby spokrewnione z artystą, nie związane ze światem artystycznym, ani kręgiem krytyków teatralnych czy filmowych. Książka przedstawia Dymszę jako człowieka, kolegę, męża, ojca i dziadka. Wykorzystano w niej wiele niepublikowanych dotąd wspomnień, faktów, dokumentów oraz zdjęć.
📚 Pani Elżbieta odwiedzi naszą bibliotekę w czwartek, 2️⃣1️⃣ września. Początek spotkania – o godz. 18:00 🕕 w naszej sali konferencyjnej na II piętrze.
Wstęp wolny!! Wszyscy miłośnicy książek, ale i starego, dobrego kina są mile widziani 💚