„RZUĆ KOŁO RATUNKOWE, czyli o bezpieczeństwie nad wodą” – konkurs plastyczny

Miejska Biblioteka Publiczna wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Rawie Mazowieckiej serdecznie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym „RZUĆ KOŁO RATUNKOWE, czyli o bezpieczeństwie nad wodą”.

Konkurs adresowany jest do przedszkolaków i uczniów klas 0-VIII szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Rawa Mazowiecka. Ma na celu promowanie bezpieczeństwa nad wodą w okresie wakacyjnym.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej oraz Michał Michalik, wójt gminy Rawa Mazowiecka.

Konkurs polega na stworzeniu tematycznego PLAKATU promującego bezpieczne formy wypoczynku nad wodą. Format i technika – dowolne. Najważniejsze, aby podkreślony został temat przewodni konkursu, a praca została własnoręcznie wykonana przez uczestnika.

Ważne: autorzy oceniani będą indywidualnie – jedna osoba może zgłosić tylko jedną pracę. Do pracy należy dołączyć informację z imieniem, nazwiskiem i wiekiem autora oraz numerem kontaktowym do prawnego opiekuna.

Na prace czekamy do piątku, 28 lipca 2023 r.

Możecie dostarczyć je osobiście do:

– siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wyszyńskiego 7 w Rawie Mazowieckiej

– lub siedziby MBP Oddział dla Dzieci mieszczącej się przy pl. Piłsudskiego 9 w Rawie Mazowieckiej,

Autorzy najciekawszych, zdaniem powołanej przez organizatorów komisji, prac – zostaną nagrodzeni. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora. Zaprezentujemy je na pokonkursowej wystawie.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w niedzielę, 13 sierpnia podczas Pikniku Policyjnego nad rawskim zalewem.

Uwaga – udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku uczestnika na potrzeby promocyjne konkursu.

Głównym celem konkursu jest promowanie bezpiecznych form letniego wypoczynku. Udział w konkursie to ciekawa forma edukacji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kształtowania prawidłowych postaw i zachowania dzieci w domu i w czasie letnich wyjazdów.

Patroni medialni konkursu:

– portal KochamRawe.pl