Powojenne wspomnienia rawian 🏰❤️

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej wraz z Muzeum Ziemi Rawskiej oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Rawskiej wznawia cykl spotkań pod hasłem „Wspomnienia z dziejów Rawy”.  Na początek porozmawiamy o powojennych wspomnieniach rawian z okresu 1945-1958.

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Miejskiej biblioteki Publicznej (pod filarami) ul. Wyszyńskiego 7

Serdecznie zapraszamy – WSTĘP WOLNY !!!

Cykl został zapoczątkowany w 2016 roku. Z inicjatywą spotkań, podczas których to mieszkańcy mieliby wspominać lata spędzone w Rawie Mazowieckiej wyszedł rodowity rawianin – Jan Karalus. – To były niezwykle cenne spotkania. Za każdym razem nasza sala konferencyjna była wypełniona po brzegi – mówi Zbigniew Pacho, dyrektor MBP w Rawie Mazowieckiej. – Właściwie czekaliśmy tylko na zdjęcie pandemicznych obostrzeń by podjąć rozmowy z panem Jankiem o wznowieniu tego cyklu.

Na pierwszym spotkaniu rawianie wspominali huragan, jaki przeszedł przez Rawę i okoliczne miejscowości 15 maja 1958 roku.
Mieszkańcy wspominali także stan wojenny oraz lokalnych łyżwiarzy, którzy zasłynęli w tej dziedzinie sportu.

– Tym razem chcemy wrócić wspomnieniami do lat powojennych. Skupimy się na latach 1945-1958 – wyjaśnia Zbigniew Pacho. – Cały czas bardzo prosimy o kontakt osoby, które zechciałyby poopowiadać o tym czasie. Mile widziani są także młodsi rawianie, którzy posiadają ciekawe informacje na ten temat z przekazów swoich rodziców czy dziadków. Jeżeli macie fotografie Rawy z tego okresu będziemy bardzo wdzięczni za wykonanie skanów, które zostaną wykorzystane podczas spotkania. I oczywiście już teraz zapraszamy na „Powojenne wspomnienia Rawian”

Zainteresowani tematem mogą zgłosić się bezpośrednio do siedziby biblioteki przy ul. Wyszyńskiego 7 (pod filarami), zadzwonić pod numer 46 814 36 47 lub skontaktować się mailowo pisząc na adres mbprawamazowiecka@gmail.com.

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl