Pobiliśmy kiermaszowy rekord! Wiosenny Kiermasz Książki za nami. Nowy dom znalazło ponad 1100 książek!

Doroczny kiermasz książki, ze względu na pandemiczne ograniczenia, przesunęliśmy w tym roku z kwietnia na czerwiec. Jest nam niezmiernie miło, że aż tylu czytelników skorzystało z okazji, by wzbogacić swoje prywatne biblioteczki.

• Nasi czytelnicy z nieukrywaną radością i ciekawością przybyli poszperać na bibliotecznych regałach. Pierwsi poszukiwacze białych kruków pojawili się już w momencie, gdy rozpakowywaliśmy książki i niemal przez ramię bibliotekarzy wypatrywali interesujących tytułów – mówi z uśmiechem Zbigniew Pacho, dyrektor MBP.
    Tradycyjnie zaproponowaliśmy miłośnikom dobrej i taniej literatury książki za symboliczną złotówkę oraz nowsze egzemplarze – po pięć złotych. Nowych właścicieli znalazło łącznie dokładnie 1150 książek.
  • Za zebrane pieniądze kupione zostaną oczywiście książkowe nowości – podkreśla dyrektor.
    Książki, które oferowaliśmy na kiermaszu pochodzą z bibliotecznej selekcji, lecz większość z nich to dary przekazane przez naszych kochanych czytelników, za co serdecznie im dziękujemy. Pamiętajcie, że nie ma nic gorszego od wyrzucenia książki! Jeśli nie wiecie, co zrobić z egzemplarzami, których nie chcecie już w prywatnych biblioteczkach, przynieście je do nas. Trafią one na biblioteczna półkę lub zaoferujemy je na kolejnym kiermaszu – a ten planujemy jesienią.
    Warto dodać, że podczas sobotniego kiermaszu towarzyszyli nam wolontariusze wspierający akcję „Andzia Kocik kontra glejaki”. Do puszki trafiło 1023 zł.