Pan Kuleczka w Oddziale dla Dzieci :-)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie w Oddziale dla Dzieci MBP kolejnym gościem zaproszonym przez Klub Przyjaciół Misia Uszatka będzie Pan Wojciech Widłak. Tym razem spotkanie na żywo w naszej bibliotecznej czytelni.
Spotkanie odbędzie się 30 listopada 2021 r. o godz. 10.00
Tematem spotkania będzie… a jakże Pan Kuleczka, Wesoły Ryjek i przyjaciele
WSTĘP WOLNY !!!
W spotkaniu wezmą również udział najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim”. Organizatorami spotkania jest Dyskusyjny Klub Przyjaciół Misia Uszatka działający w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego.
Spotkanie sfinansowano ze środków Instytutu Książki.

Wojciech Widłak – urodzony w 1957 r. Mąż, tata, dziadek, pisarz, redaktor. Z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych. Pracował m.in. w tygodniku Służba Zdrowia, Przedsiębiorstwie Projektowania i Dostaw Kompletnych Obiektów Przemysłowych Chemadex oraz Studium Pomocy Psychologicznej PTP, ale także w podziemnej Karcie. Od 1991 roku był redaktorem w miesięcznikach: Cztery Kąty, Fantazja, Kwak, Bęc!, Już czytam. Potem przez dziewięć lat współredagował miesięcznik Dziecko (gdzie debiutował jako autor opowiadań dla dzieci), a przez kolejne dziewięć – podręczniki w wydawnictwie edukacyjnym Nowa Era.
W 2013 r. został uhonorowany nagrodą Guliwer w krainie Liliputów, a w 2016 nagrodą PEGAZIK w kategorii „Twórca książki dla dzieci i młodzieży”. Twórca już wręcz kultowych postaci Pana Kuleczki i Wesołego Ryjka oraz wielu innych przepięknych książek dla dzieci i młodzieży.
(https://www.agencja-autograf.pl/autorzy.php?id=53)

strona 1