Ostatni pokój : historia tajemniczego pamiętnika

Jest rok 1990. Okres przemian ustrojowych w Polsce zbiega się w czasie z rewolucją w życiu Ewy Wojciechowskiej, 45-letniej wdowy i dyrektorki miejscowego domu kultury. Wszystko zaczyna się od paczki „z zaświatów” z tajemniczym skarbem po prababci Florentynie, która uruchamia lawinę niespodziewanych zdarzeń.
Ewa spotyka Rafała – swoją miłość sprzed lat, ale traci ukochaną pracę. Wytchnienia szuka w porządkowaniu

„ostatniego” pokoju – domowej graciarni pełnej rodzinnych pamiątek. To tu główna bohaterka trafia na trop tajemnicy przez lata skrzętnie zamiatanej pod dywan. Czy Ewie uda się dojść do prawdy i poukładać sobie życie na nowo?
Podobne perypetie mogłaby przeżyć każda z nas.

Ostatni pokój to książka pachnąca potrawami przygotowywanymi przez Ewę, jej sędziwą mamę Zofię i nastoletnią córkę Kamę, a także pichconymi przez mieszkańców miasteczka, które pamięta jeszcze przedwojenną wielokulturowość. Dlatego – z myślą o czytelnikach, którym ślinka będzie ciekła przy opisach dań – autorka przygotowała również kilkadziesiąt przepisów kulinarnych.