Opowieść o dziecięcym piekle

Zajmuje się głównie literaturą faktu. Właśnie wydał książkę poświęconą jedynemu obozowi koncentracyjnemu dla polskich dzieci, który mieścił się na terenie łódzkiego getta. Błażej Torański będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej.

Dziennikarz, publicysta, pisarz. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracował m.in. we „Wprost”, w „Prawie i Życiu” i „Rzeczpospolitej”. Pasjonuje go literatura i wędrówki po świecie, po zabytkach i galeriach malarstwa. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2017 roku otrzymał nagrodę SDP im. Janusza Kurtyki za publikacje na łamach „Do Rzeczy” i „Odry”.
Autor zbioru wywiadów z twórcami o cenzurze: „Knebel. Cenzura w PRL-u” i współautor książki „Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców”. Jego najnowszą książką jest „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi” (współaut. Jolanta Sowińska-Gogacz). To opowieść o miejscu, które skazano na zapomnienie. Opowieść, która oddaje głos ostatnim świadkom. Opowieść o dziecięcym piekle. Dlaczego autor zdecydował się podjąć tak trudny temat? Porozmawiamy o tym już w najbliższy czwartek, 9 grudnia. Początek spotkania w sali konferencyjnej głównej siedziby MBP (pod filarami) o godz. 18.00. Wstęp wolny, w trosce o bezpieczeństwo prosimy jednak o dostosowanie się do obowiązujących wymogów reżimu sanitarnego.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim”. Jego współorganizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego, a sfinansowano je ze środków Instytutu Książki.

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl