O uzależnieniach bez paniki

Czy można spokojnie rozmawiać o tak trudnym temacie? Jak się okazuje nawet trzeba! Potwierdziły to dwie wspaniałe prelegentki, które mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece. W czwartek, 26 sierpnia wykład poświęcony właśnie uzależnieniom poprowadziły panie: mgr Marzena Ciesielska oraz dr Ewa Woydyłło.

Pani Marzena właśnie napisała swoją pierwszą książkę pt. „Jak zostać mądrą wariatką”. Mamy zapewnienie, że jak tylko pozycja ukaże się na rynku wydawniczym, trafi także do naszej biblioteki. Dr Woydyłło to psycholog, psychoterapeuta i terapeuta uzależnień. Na swoim koncie ma wiele publikacji, po które serdecznie Was zapraszamy (są już z autografem!).

Dlaczego akurat taka tematyka? Sierpień to miesiąc trzeźwości, stąd pomysł, aby poruszyć właśnie trudny temat uzależnień. Sala konferencyjna w naszej bibliotece wypełniona była, co do ostatniego miejsca. Stąd wniosek, że warto rozmawiać, warto się edukować i dzielić się zdobytą wiedzą z innymi. Spotkanie „O uzależnieniach bez paniki” współorganizowaliśmy wspólnie z burmistrzem Rawy Piotrem Irlą oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy za przemiłą współpracę z koordynatorką i pomysłodawczynią tej cennej inicjatywy – Anitą Gałką, inspektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM, pełnomocnikiem ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i profilaktyki uzależnień.

Galeria zdjęć.

30.08.2021