Narodowe Czytanie z MBP Rawa Mazowiecka

W plenerze przeczytają „Ballady i romanse”

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej serdecznie zaprasza do udziału w XI edycji akcji Narodowe Czytanie.
„Ballad i romansów” Adama Mickiewicza będzie można posłuchać w sobotę, 3 września w samo południe na Placu Piłsudskiego.

Kolejny rok z rzędu rawska MBP przyłącza się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie.

• Mamy nadzieję, że przyłączą się do nas wszyscy miłośnicy książek – podkreśla Zbigniew Pacho, dyrektor MBP. – Wystarczy przyjść po pomnik Jana Chryzostoma Paska i zasłuchać się w romantycznych balladach.
    Doskonale znane utwory czytać będą nie tylko bibliotekarze, ale przede wszystkim zaproszeni goście. Wśród nich nie zabraknie przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta i Urzędu Miasta, zaprzyjaźnionych z biblioteką instytucji kultury i stowarzyszeń oraz czytelników.
  • Warto być z nami, bo przygotowaliśmy także niespodziankę dla wszystkich widzów i słuchaczy – zdradza dyrektor Pacho. – Wśród chętnych rozlosujemy 10 pięknych wydań „Ballad i romansów” ostemplowanych okolicznościową pieczęcią, którą stworzono specjalnie na tegoroczną edycję akcji.

Zainteresowani mogą zabrać ze sobą także własny egzemplarz książki i ją na pamiątkę ostemplować. Wspólne czytanie w plenerze rozpocznie się w sobotę, 3 września w samo południe na Placu Piłsudskiego przy pomniku Jana Chryzostoma Paska.