Narodowe Czytanie w rawskiej altanie 2021

W czwartkowe (9.09) południe parkowa altana zamieniła się w salon burżuazyjnego domu państwa Dulskich. W postaci ze znakomitej tragifarsy Gabrieli Zapolskiej wcielili się bibliotekarze.

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to lektura X edycji Narodowego Czytania. Nasza biblioteka w kooperacji z Powiatową Biblioteką Publiczną po raz pierwszy aktywnie włączyła się w tę akcję promującą czytelnictwo.
– Zaprosiliśmy rawian do salonu państwa Dulskich, w który odpowiednimi rekwizytami zamieniliśmy parkową altanę – mówi Zbigniew Pacho, dyrektor MBP w Rawie. – Przeczytaliśmy pierwszy akt dramatu, który wspaniale wprowadza w klimat i pozwala poznać bohaterów. Cieszymy się, że ten mini spektakl w bibliotecznym wydaniu podobał się naszym gościom. Wiemy to, ponieważ usłyszeliśmy nie tylko wiele pochwał, ale padły też pytania o to, kiedy będzie można zobaczyć kolejne akty.
Możemy zapewnić, że w akcję Narodowego Czytania włączyliśmy się po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni.

Czas na podziękowania 🙂

Dziękujemy Urzędowi Miasta Rawa Mazowiecka z burmistrzem Piotrem Irlą oraz Starostwu Powiatowemu ze starostą Józefem Matysiakiem za pomoc w organizacji tego niemałego przedsięwzięcia.

Dziękujemy dyrektorom szkół ponadpodstawowych – Radosławowi Kaźmierczakowi z ZS-CEZiU, Andrzejowi Romańczukowi z ZSP im. Reymonta oraz Arkadiuszowi Woszczykowi z LO za to, że chętnie przyłączyli się do naszej akcji.

W czytaniu uczestniczyli uczniowie:

• klasy IId z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie z paniami Agnieszką Chylak i Agatą Wróbel,
  • klasy IIc Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Reymonta z panią Jolantą Ornafą,
  • klasy IV THŻ i IV TM Zespołu Szkół-Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej z paniami Renatą Tkaczyk i Jolantą Kaźmierczak.

Specjalne podziękowania kierujemy do Radia Victoria i redaktor Dagmary Skopiak, która aktywnie włączyła się do naszej akcji odgrywając rolę Hanki.

Za piękną fotogalerię dziękujemy Grzegorzowi Adamkowi. Bartek Kopera natomiast wykonał dla nas fantastyczne ujęcia z drona.

Dziękujemy także lokalnym mediom – portalom KochamRawe.pl, eRawa.pl, ERW24.net oraz tygodnikowi Głos Rawy Mazowieckiej i Okolicy za zapowiedzi i relacje z tego wydarzenia.

Galeria zdjęć.