Miłość na papierze i jedwabiu

Rozmawiać warto zawsze, a o miłości szczególnie. Oni mówić potrafią, a jeszcze lepiej przelewają uczucia i emocje na papier. Lidia Liszewska i Robert Kornacki, literacki duet byli gośćmi naszej biblioteki.

Mamy komplet napisanych przez nich książek. To był warunek, abyśmy mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania było spotkanie autorskie z pisarskim duetem – Lidią Liszewską i Robertem Kornackim. Mieliśmy szczęście. Znaleźliśmy się w trójce bibliotek, które zwyciężyły w losowaniu. I tak para autorów (z psem!) w minionym tygodniu gościła w naszej bibliotece!
Spotkanie autorskie poprzedziły warsztaty malowania na jedwabiu. Z zaproszenia na nie skorzystało dziesięć pań. W tajniki tej pięknej, choć niełatwej sztuki wprowadziła uczestniczki Pani Lidia. – Wszystkie chusty wyszły przepięknie! – chwali panie dyrektor Pacho. – Mamy wyjątkowo zdolne Czytelniczki. Mam nadzieję, że wszystkie panie spędziły co najmniej tak miło czas, jak wspaniałe prace wykonały.
Podczas spotkania autorskiego goście zdradzili nami, w jaki sposób para przyjaciół zadebiutowała na wydawniczym rynku. Opowiedzieli o pracy na odległość, bo mieszkają w różnych zakątkach Polski i tworzeniu postaci ze swoich publikacji. Zapewnili, że podoba im się nasze miasto i chętnie ponownie odwiedzą Rawę. Zwłaszcza, że ich nowa książka ukaże się już na Walentynki, kolejna jest w przygotowaniu, a pomysłów na następne oczywiście nie brakuje!

Dziękujemy za przemile spędzony dzień. Podziękowania kierujemy do Sebastiana Rudnickiego, który jak zwykle przewiózł naszych gości po mieście zabytkową Warszawą (Auto do ślubu – piękna Warszawa). Ukłon także w kierunku Kamili i Marcina Strutyńskich (Easy Art), na których zawsze możemy liczyć w kwestii druku plakatów na to i inne nasze spotkania.

Galeria zdjęć.