MARZEC W KLUBIE PRZYJACIÓŁ MISIA USZATKA

1. KSIĄŻKI MIESIĄCA!
      W tym miesiącu do wypożyczania i czytania szczególnie polecamy wszystkie książki Joanny Kulmowej.
      Na naszej półeczce znajdziecie pozycje takie jak: Nibywszystko, Niebo nad miastem, Wybór wierszy dla dzieci, Moje zasypianki, Wio, Leokadio, Pan Przekorneliusz, Kulmowa dzieciom. Swoje urodziny autorka poczytnych książek dla dzieci obchodzi 25 marca.
      Zachęcamy bardzo serdecznie do sięgnięcia po kilka tytułów polecanej w tym miesiącu autorki.
    2. MARCOWE KOLOROWANKI
      Na dzieci odwiedzające bibliotekę czekają kolorowanki związane z miesiącem MARCEM:

• Pani Wiosna
      • Przebiśniegi
      • Motylek
      • Bocian

Każdy Klubowicz może wybrać sobie kolorowankę (jedną lub więcej) i w domowym zaciszu oddać się pracy twórczej.

3. KONKURS FOTOGRAFICZNY – Poszukiwacze wiosny
      Zachęcamy tych małych i dużych czytelników do udziału w naszym wiosennym konkursie. Z racji zbliżającej się wiosny – swoje kalendarzowe święto obchodzi 20 marca – my proponujemy naszym uzdolnionym czytelnikom uważnie otworzyć oczy i uszy.
      Pokażcie jak szukacie wiosny!
      Ta pora roku zachwyca nie tylko nowymi kolorami, ale jest wspaniałą okazją do wycieczek po lesie, parkach czy choćby własnych ogrodach.
      Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
      To proste! Wystarczy uchwycić na zdjęciu okiem aparatu, pierwsze oznaki budzącej się wiosny. Rozejrzyjcie się uważnie, znajdźcie pomysł i przyślijcie jedno ze zdjęć do nas. Poproście o pomoc rodziców i wspólnie zabawcie się w poszukiwaczy.
      Wszystkie prace zostaną wydrukowane i zawisną w naszej bibliotece. Upominki i nagrody powędrują do wszystkich rąk.
      Nie czekaj! Uważnie się rozglądaj. Sfotografuj coś wiosennego i uchwyć to na kadrze zdjęciowym.
      Na prace czekamy do 28 marca!
    4. USZATKOWE PUDEŁKO
      Dziecko za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki otrzyma biblioteczny emblemat (np. sylwety jesiennych liści, śnieżynki) który będzie mogło w domu pokolorować. Taki pokolorowany emblemat z dopisanym przez rodzica imieniem i nazwiskiem dziecka (oraz nr kontaktowym tel.) trzeba wrzucić do „USZATKOWEGO PUDEŁKA”. W każdy pierwszy czwartek miesiąca wylosujemy pięć emblematów i nagrodzimy naszych małych czytelników. Częstotliwość wizyt w bibliotece zwiększa szansę na wygraną.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY