Mała Książka – Wielki Człowiek!

Nowa edycja, nowe książki, nowe naklejki!!!
Książkowe wyprawki również dla dzieci z Ukrainy!

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat aby wraz z rodzicami odwiedziły bibliotekę i dołączyły do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.
Przypominamy, że każde dziecko w wieku przedszkolnym, które zostanie zapisane do biblioteki otrzyma tak zwaną WYPRAWKĘ, w której znajdują się książka „Krasnal w Krzywej Czapce” lub „Pierwsze czytanki” (do wyboru), broszura „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie co najmniej jednej książki mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Serdecznie zapraszamy również przedszkolaków z Ukrainy, mamy także książeczki w języku ukraińskim.
Projekt „Mała Książka-Wielki Człowiek realizujemy wspólnie z Instytutem Książki i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.