Kwiecień w KLUBIE PRZYJACIÓŁ MISIA USZATKA

1. KSIĄŻKI MIESIĄCA!
      W tym miesiącu do wypożyczania i czytania szczególnie polecamy baśnie Hansa Christiana Andersena. Proponujemy Naszym czytelnikom sięgnięcie po ponadczasowe i uniwersalne baśnie znanego pisarza.
      W naszych bibliotecznych zbiorach znajdziecie: Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Nowe szaty cesarza, Królowa Śniegu, Calineczka, Dzielny ołowiany żołnierzyk, Mała syrenka, Dziecię elfów i Zaczarowane krzesiwo.
      Zachęcamy bardzo serdecznie do sięgnięcia po kilka tytułów wspaniałego autora, który rocznicę swoim urodzin obchodzi 2 kwietnia.
    2. KWIETNIOWE KOLOROWANKI
      Na dzieci odwiedzające bibliotekę czekają kolorowanki związane z miesiącem kwietniem.
      Każdy Klubowicz może wybrać sobie kolorowankę (jedną lub więcej) i w domowym zaciszu oddać się pracy twórczej.
    3. USZATKOWE PUDEŁKO
      Dziecko za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki otrzyma biblioteczny emblemat – W TYM MIESIĄCU TO SŁONECZKO – który będzie mogło w domu pokolorować. Taki pokolorowany emblemat z dopisanym przez rodzica imieniem i nazwiskiem dziecka (oraz nr kontaktowym tel.) trzeba wrzucić do „USZATKOWEGO PUDEŁKA”. W każdy pierwszy czwartek miesiąca wylosujemy pięć emblematów i nagrodzimy naszych małych czytelników. Częstotliwość wizyt w bibliotece zwiększa szansę na wygraną.
    4. KUCHENNE ZAMIESZANIE CZYLI RODZINNE GOTOWANIE – KONKURS
      Kwietniowy Klub Misia Uszatka proponuje dla wszystkich naszych czytelników, tych małych i dużych – konkurs kulinarny.
  1. Przyjdź z mamą lub tatą, nawet babcią lub dziadkiem do naszej biblioteki.
  2. Zapytaj o półeczkę z książkami dotyczącą kuchennych przepisów.
  3. Wypożycz jedną z nich, a następnie po dokładnym przejrzeniu w domu – wybierz JEDEN najłatwiejszy przepis – który najbardziej Cię zainteresuje.
  4. Wspólnie z dorosłymi spróbuj przygotować na jego podstawie wybrane danie, ciasto lub na przykład fajną kanapkę.
  5. Na koniec zrób zdjęcie wykonanej przekąski, jak również naszej bibliotecznej książki z której pochodzi przepis i wyślij je do nas na stronę facebookową biblioteki lub drogą mailową mbpdzieci@wp.pl.
  6. Na wasze zdjęcia czekamy do 25 KWIETNIA do północy.