#KrwawaRawa po raz trzeci
Tomasz Sekielski spotka się z rawianami

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej zaprasza na ostatnie spotkanie z cyklu „Krwawa Rawa”. Naszym i waszym gościem będzie Tomasz Sekielski!

Tomasz Sekielski to dziennikarz, twórca filmów dokumentalnych i prozaik. Jest autorem reportaży i powieściowych thrillerów z gatunku political fiction. Wraz z bratem, producentem Markiem Sekielskim, stworzył filmy dokumentalne: „Tylko nie mów nikomu” oraz „Zabawa w chowanego”. Filmy te dogłębnie poruszyły opinię publiczną, stając się przejmującym głosem ofiar wykorzystywania seksualnego przez duchownych katolickich.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 14 października (początek o godz. 18:00). Zapraszamy do sali konferencyjnej w głównej siedzibie biblioteki przy ul. Wyszyńskiego 7. Wstęp wolny.
Będzie to już ostatnie z trzech spotkań wpisujących się w projekt „Krwawa Rawa”, na który pozyskaliśmy dofinansowanie z Budżetu Obywatelskiego 2019. Przed wakacjami gościli u nas Jakub Żulczyk oraz Mariusz Czubaj. Wszyscy nasi goście uznawani są za jednych z najpoczytniejszych autorów kryminałów w naszym kraju.

Dziękujemy za bezgraniczną i profesjonalną pomoc w organizacji spotkań Annie Kosowskiej-Czubaj z biura artystycznego Citart.

Kilka słów o autorze
Tomasz Sekielski ma w swoim dorobku przede wszystkim reportaże i książki publicystyczne. Popularność wśród czytelników przyniosły mu: trylogia „Sejf”, thrillery „Zapach Suszy” i „Smak suszy”, „Tylko nie mów nikomu”.

Na przestrzeni wieloletniej działalności dziennikarskiej Sekielski związany był z redakcjami m.in. TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, tygodnika „Wprost”, portali Wirtualna Polska i Onet. Relacjonował przebieg wojny w Kosowie, wydarzenia związane z zatonięciem podwodnego okrętu atomowego „Kursk” czy też prace sejmowej komisji śledczej w sprawie afery Rywina. Wraz z Andrzejem Morozowskim prowadził program „Teraz my!”.

Za publicystyczną i dziennikarską działalność uhonorowany został licznymi nagrodami. Jak mało kto orientuje się w zawiłościach i zakulisowych rozgrywkach polskiej polityki. Wiedza ta sprawia, że jego powieściowe thrillery tak sugestywnie działają na czytelnika. To wciągające bez reszty książki, których treść może mieć zadziwiająco dużo wspólnego z rzeczywistością.