Klub Przyjaciół Misia Uszatka w miesiącu październiku

Wielkimi krokami zbliża się jesień,🍁🍁 a to znak,🍂 że już niedługo wznawia swoją działalność biblioteczny KLUB PRZYJACIÓŁ MISIA USZATKA.🐻📚👫🙂

Już tradycyjnie, od 6 października 2022 r., zapraszamy dzieci w każdy czwartek do naszej czytelni na spotkania z najpiękniejszymi bajkami i opowieściami. 🐻📖🍂📖🍎
Kilka słów o naszym klubiku 👇👇👇
Klub Przyjaciół Misia Uszatka to cotygodniowe spotkania literacko – plastyczne dla dzieci rozwijające ich zainteresowania czytelnicze, pobudzające wyobraźnię i stwarzające możliwość nawiązywania nowych przyjaźni. Podczas zabaw najmłodsi poznają nowości literackie, nie brakuje również wierszy i opowiadań, które wpisały się już na trwałe do tzw. kanonu literatury. Książki prezentowane dzieciom charakteryzują się wysokim kunsztem literackim, ważną rolę pełnią w nich również ilustracje. Czytany tekst jest podstawą do dalszej dyskusji z dziećmi np. na temat emocji, ochrony środowiska naturalnego, ciekawych zjawisk itp. Uczestnicy zajęć mają także możliwość wykazania się umiejętnościami plastycznymi, manualnymi i artystycznymi. Takie systematyczne spotkania służą integracji najmłodszych czytelników oraz ich rodziców z biblioteką, zachęcają ich do słuchania, a w przyszłości czytania książek i ciekawego spędzania czasu wolnego, ułatwiają dzieciom nawiązywanie kontaktów towarzyskich z rówieśnikami.

Szanowni Rodzice, zajęcia w ramach „Klubu Przyjaciół Misia Uszatka” są bezpłatne. Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów, wystarczy przyjść z dzieckiem w czwartek o godzinie 15.30 i dołączyć do wspólnej zabawy. Klub Przyjaciół Misia Uszatka jest zawsze otwarty dla nowych uczestników, dlatego spotkania odbywają się w bardzo zróżnicowanych grupach. Rodzice i opiekunowie mogą towarzyszyć dzieciom podczas zajęć i aktywnie włączać się do zabawy.🙂

Zapraszamy serdecznie.