Klub Przyjaciół Misia Uszatka powraca !!!

Od października wznawiamy działalność biblioteczną – Klub Przyjaciół Misia Uszatka. Zapraszamy dzieci na cotygodniowe spotkania literacko – plastyczne rozwijające ich zainteresowania czytelnicze, pobudzające wyobraźnię i stwarzające możliwość nawiązywania nowych przyjaźni.

Podczas zabaw najmłodsi poznają nowości literackie, nie zbraknie również wierszy i opowiadań, które wpisały się już na trwałe do tzw. kanonu literackiego. Książki prezentowane dzieciom charakteryzują się wysokim kunsztem literackim, ważną rolę pełnią w nich również ilustracje. Każdy tekst literacki jest podstawą do dalszej dyskusji z dziećmi np. na temat dobrego zachowania, ochrony środowiska naturalnego, ciekawych zjawisk itp. Uczestnicy zajęć będą mieli także możliwość wykazania się umiejętnościami plastycznymi, manualnymi i artystycznymi. Takie systematyczne spotkania służą integracji najmłodszych czytelników oraz ich rodziców z biblioteką, zachęcają ich do czytania książek i ciekawego spędzania czasu wolnego, ułatwiają dzieciom nawiązywanie kontaktów towarzyskich z rówieśnikami.

Szanowni Rodzice, zajęcia w ramach „Klubu Przyjaciół Misia Uszatka” są bezpłatne a warunkiem uczestnictwa w klubie jest posiadanie karty bibliotecznej, którą dzieci otrzymują w bibliotece za darmo.

Do Klubu Przyjaciół Misia Uszatka zapraszamy dzieci w każdy czwartek już od 7 października. Spotkania będą odbywać się tradycyjnie w naszej czytelni w godz. 15:30 – 16:45.

W sezonie jesienno-zimowym dzieci obowiązuje zmiana obuwia.

W tym roku ze względów sanitarnych obowiązują wcześniejsze zapisy na każdy miesiąc zajęć.