Kiermasz „Książka na jesień”

Nareszcie udało się zorganizować kiermasz książki tym razem w jego wrześniowej odsłonie zatytułowany „Książka na jesień”. Biblioteczne magazyny pękały w przysłowiowych szwach od książek które gromadziliśmy z bibliotecznej selekcji oraz od darów naszych kochanych czytelników. Niestety wybuch pandemii uniemożliwił nam organizację dwóch wyprzedaży, jednej z okazji Światowego Dnia Książki i drugiej podczas Dni Rawy. Czytelnicy, o czym świadczy frekwencja i ilość sprzedanych książek, stęsknili się za taką formą uzupełnienia swoich czytelniczych zbiorów. Kiermasz „Książka na jesień” był rekordowym kiermaszem. Jak zawsze zaproponowaliśmy naszym czytelnikom pozycje za symboliczną złotówkę oraz nowsze egzemplarze po pięć złoty. Miłośnicy dobrej i taniej lektury nie zawiedli nas, w ręce nowych właścicieli trafiło około SIEDMIUSET książek !!! (622 pozycje za 1 zł oraz 57 po 5 zł) Dziękujemy bardzo czytelnikom, którzy podarowali bibliotece swoje zbiory, ale przede wszystkim dziękujemy za obecność na bibliotecznym kiermaszu i zachowanie środków ostrożności. Główna ideą książkowych wyprzedaży jest to, by podarować im nowe czytelnicze życie, bo jak wiadomo, książki żyją gdy są czytane !!!. Zapraszamy na kolejne kiermasze dobrej i taniej książki organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną !!!.

15 września 2020 r.