IBUK LIBRA w rawskiej bibliotece !!!

Zapraszamy po darmowe kody dostępu, około 2000 e-książek już dostępnych on-line. Książki można czytać na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu (komputer, tablet, telefon) w dowolnym miejscu. Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Znajdź książkę przy pomocy wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij na wybraną publikację aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści.
Zapraszamy – https://libra.ibuk.pl/

Instrukcja logowania

więcej

Aby korzystać z IBUK LIBRA nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji ani dodatków. Wystarczy tylko dostęp do Internetu i przeglądarka internetowa np. Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10.
Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z ww. serwisami.
Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5″, działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1. Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.plw oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store. Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

Żeby cieszyć się ze swobodnego wirtualnego korzystania z książek trzeba tylko:
1. Poprosić bibliotekarza o kod PIN.
2. Zarejestrować się na stronie https://libra.ibuk.pl/
3. Rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło) lub korzystamy z konta Facebook lub Google
4. Wprowadzić kod PIN.

Katalog dostępnych wirtualnie pozycji można sprawdzić w naszej bibliotece oraz przejrzeć udostępnione książki za pomocą jednego z komputerów bibliotecznych przez stronę https://libra.ibuk.pl/ . (Poza biblioteką katalog mogą przeglądać tylko osoby, posiadające numer PIN, wcześniej otrzymany w bibliotece.)

więcej

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl