Ferie z Miejską Biblioteką Publiczną 📚

Pacynkowej rodzinki baśniowe podróże po literaturze – zapraszamy

W tym roku, ze względu na ograniczenia, będziemy bawić się on-line. 💻
Zerknijcie na zimowy „rozkład psot” na cały tydzień. Będziecie wiedzieli, o której godzinie warto zajrzeć na nasz fanpage MBP Rawa Mazowiecka Oddział dla Dzieci. Właśnie tam będą pojawiać się filmiki z bajeczkami, zagadki, książkowe polecanki i wiele innych. Bawcie się razem z nami!!

📗 poniedziałek, 11 stycznia – Uwaga zaczynamy! Pierwszą bajkę dziś czytamy
👉 godz. 11.00
Zaczytane spotkanie bajkowe – pacynki czytają bajkę pt. „Rękawiczka”.
👉 godz. 11.30
Rozsypanka literkowa – zbierz z nami literki i ułóż jeden wyraz z przewodniego hasła ferii.

📗 wtorek, 12 stycznia – Wtorkowe spotkanie zaczynamy i drugą bajkę czytamy
👉 godz. 11.00
Zaczytane spotkanie bajkowe – pacynki czytają bajkę pt. „Trzy małe świnki”.
👉 godz. 11.30
Krzyżówkowy zawrót głowy – pacynki szukają następnego wyrazu z przewodniego hasła ferii.
👉 godz. 12.00
Warsztaty literacko-plastyczne. Zwiedzamy bibliotekę i tworzymy myszkę z rolki po papierze.

📗 środa, 13 stycznia – Na kolejne spotkanie zapraszamy i trzecią bajkę dziś czytamy

👉 godz. 11.00
Zaczytane spotkanie bajkowe – pacynki czytają bajkę pt. „Burzliwe dzieje pirata Rabarbara – Awantura o kichanie”.
👉 godz. 11.30
Puzzelkowa rozsypanka literkowa – szukamy kolejnego wyrazu z przewodniego hasła ferii.

📗 czwartek, 14 stycznia – Wszystkie dzieci zapraszamy, bo czwartą bajkę dziś czytamy
👉 godz. 11.00
Zaczytane spotkanie bajkowe – pacynki czytają bajkę pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiedzie”.
👉 godz. 11.30
Obrazkowe literki – pomagamy pacynkom ułożyć kolejny wyraz z hasła przewodniego ferii.
👉 godz. 12.00
Warsztaty literacko-plastyczne. Zwiedzamy bibliotekę i tworzymy oryginalną zakładkę do książki.

📗 piątek, 15 stycznia – Ostatnie spotkanie zaczynamy i piątą bajkę z naszej księgi czytamy
👉 godz. 10.00
Zaginione szczęście – przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru Arlekin
👉 godz. 11.30
Rozsypanka literkowa – wierszyk ABECADŁO – szukamy ostatniego wyrazu z hasła przewodniego ferii.
👉 godz. 11.50
Bajka jak z obrazka – ogłoszenie konkursu plastycznego na ilustrację do ulubionej bajki wysłuchanej w ramach Ferii z MBP.

📚 Dodatkowo (w godzinach popołudniowych):
📙 W labiryncie książek – pacynki oglądają książeczki z bibliotecznej półeczki i polecają je dzieciom.
📘 Książka na ferie – biblioteczne polecenia literackie.
📗 Chodź, opowiem Ci bajeczkę – piątkowa dobranocka czytana przez bibliotekarza MBP.

08.01.2021