FERIE z MBP
Przystanek 5 – SKANDYNAWIA

Wikingowie opanowali bibliotekę! Naszą podróż po europejskiej literaturze zakończyliśmy w piątek w Skandynawii. Wielkie podziękowania kierujemy do rodziny Państwa Kobyłeckich, którzy nie tylko sami kochają czasy Wikingów, ale chętnie podzielili się swoją wiedzą i zgromadzonymi przez lata akcesoriami. Pan Jarosław nie mógł gościć u nas osobiście w wyznaczonym terminie, dlatego specjalnie dla dzieci nagraliśmy filmik, w którym wspólnie z synem opowiada o swojej pasji i zdradza ciekawostki o życiu Wikingów. Chyba nie musimy mówić, że wszystkie stroje i broń zrobiły na naszych małych Czytelnikach ogromne wrażenie!

Skoro mówiliśmy o Wikingach, po prostu musieliśmy poznać przygody Tappiego – zachęcamy do wypożyczenia tych super książeczek. Rozwiązaliśmy też wspólnie krzyżówkę, bawiliśmy się w kalambury, a do domu dzieciaczki zabrały pięknie pokolorowane portrety Wikingów.

Poczęstunek okazał się tym razem nie lada wyzwaniem, ponieważ odważni – niektórzy pierwszy raz w życiu – mieli okazję spróbować… śledzia! Bardzo się cieszymy, że zupełnie nowy smak niektórym od razu przypadł do gustu.

Skandynawia kojarzy nam się z mroźnym, zimowym klimatem. Dlatego też na koniec naszej wspólnej przygody czytelnia zamieniła się w pole bitwy… na śnieżki. Oj, działo się! Zresztą, sami zobaczcie…

FILMIK:
https://www.facebook.com/mbpdzieci/videos/4815640381817232

DOBRANOCKA – Borek i Bogowie Słowian:
https://www.facebook.com/mbpdzieci/videos/925060314837972

strona 1

GALERIA

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl