FERIE z MBP
Przystanek 2 – WŁOCHY

Jaka pogoda aktualnie jest w Italii? Zdecydowanie cieplej niż u nas 😉 Skąd to wiemy? Mieliśmy wczoraj gościa specjalnego. Wirtualnie spotkaliśmy się z rawianką – panią Martą Wołk, która aktualnie mieszka we Włoszech. Nie tylko usłyszeliśmy kilka ciekawostek związanych z tym krajem, ale także nauczyliśmy się podstawowych włoskich słówek

Zanim wysłuchaliśmy włoskiej bajki – „Pinokia”, spędziliśmy czas na zabawie. Nawijaliśmy makaron (spokojnie, nie na uszy) i „wyrabialiśmy” ciasto na pizzę (taki masażyk plecków każdemu dobrze zrobił). Skoro udaliśmy się do Włoch, już się pewnie domyślacie, co było niespodzianką podczas poczęstunku. Dzięki współpracy z naszymi przyjaciółmi z Da Grasso Rawa Mazowiecka zaprosiliśmy dzieci na najlepszą pizzę w mieście!

Na koniec – kącik plastyczny. Skoro karnawał – to Wenecja, a jak Wenecja – to najpiękniejsze na świecie, kolorowe i bogato zdobione maski. I takie właśnie maski na bale w karnawale przygotowaliśmy. Jeszcze mini sesja zdjęciowa i kolejny dzień ferii za nami!

FILMIK:
https://www.facebook.com/mbpdzieci/videos/687317332680653

strona 1

GALERIA

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl