Dzień Ziemi w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Roślinka do wypożyczonych książek

Zazieleniła się nam biblioteka w Dniu Ziemi! Drugi rok z rzędu przygotowaliśmy dla naszych Czytelników wyjątkowy prezent. Do zestawu wypożyczonych książek dokładaliśmy piękną roślinkę do ich ogródka.

EKOakcję wpisującą się w obchody święta naszej planety kolejny rok z rzędu wsparli nasi przyjaciele i zarazem Mecenasi Kultury – rodzina Państwa Potrzebowskich, właściciele Szkółki Roślin Ozdobnych z Rawy Mazowieckiej. To oni podarowali nam przepiękne rośliny ze swojego gospodarstwa – łącznie ponad 50 sadzonek.

Roślinki z samego rana trafiły do wypożyczalni obydwu naszych oddziałów. Aby otrzymać wybraną sadzonkę wystarczyło zabrać do domu pakiet książek – minimum 5 w naszej głównej siedzibie „pod filarami”, zaś minimum 10 w Oddziale dla Dzieci. Chyba nie musimy mówić, że roślinki „zniknęły” jeszcze tego samego dnia 😉 a biblioteczne statystyki wypożyczeń, ku naszej radości, pięknie poszybowały w górę.

– EKOakcję wspieraną przez Państwa Potrzebowskich przeprowadziliśmy już po raz trzeci – przypomina Zbigniew Pacho, dyrektor MBP. – Wielu naszych Czytelników opowiadało nam, że wzięli udział w poprzednich edycjach, posadzili roślinki w swoich ogródkach, przyjęły się i rosną do dziś, więc jak tylko nadarzyła się okazja, skorzystali z niej ponownie.

Dziękujemy za Wasze odwiedziny, a Państwu Potrzebowskim za wsparcie i otwarte serca. Jeśli będziecie szukać roślin do swoich ogródków, już wiecie, gdzie szukać tych najpiękniejszych (www.potrzebowscy.com).

strona 1