DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Wrzesień 2023

Witam!!!

 

   Relacja ze sto pięćdziesiątego trzeciego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 23.09.2023 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 7 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 15 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Kolacja dla wrony”, której autorem jest Jonathan Carroll.

„Kolacja dla wrony” może jakąś wyjątkową ucztą nie jest ale z pewnością da się tu wyłuskać wiele smaczków. Książka ta, to zbiór bardzo krótkich obserwacji oraz przemyśleń pisarza. I tak jak w życiu, jedne są bardziej trafne i ciekawe zaś drugie trochę mniej. Trochę się śmialiśmy, iż Paulo Coleho i jego złote myśli to to nie są, ale w samym założeniu Carrolla tak chyba miało być. Te krótkie historyjki czyta się wyśmienicie, znakomity warsztat pisarza oraz umiejętność ubrania w słowa kolejnych zdarzeń, niuansów i spostrzeżeń jest wręcz perfekcyjna. Może trochę utrudnia czytanie brak chronologii i ułożenie opowiastek wg. jakiegoś klucza ale … kluczy i wkładania czegokolwiek w ramy mamy chyba trochę już dość. Odradzałbym rozpoczęcia swojej przygody czytelniczej z twórczością Jonathana Carrolla od tej książki, myślę, że będzie ona zrozumiała dopiero po przeczytaniu kilku jego jakże znakomitych powieści. Dopiero wtedy w pełni będziemy mogli rozsmakować się w „Uczcie dla wron”.

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 21.10.2023 r. tj. sobota, o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość”, której autorką jest Katarzyna Surmiak-Domańska. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK

Zbigniew Pacho

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl