DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Wrzesień 2022

Witam!!!

   Relacja ze sto czterdziestego drugiego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 24.09.2022r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 6 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 14 członków. „Lincoln w Bardo” której autorem jest George Saunders.
Nasze wrześniowe spotkanie to trochę spotkanie z duchami. W ogóle temat śmieci, przemijania jakoś nam ostatnio towarzyszy. George Saunders zabrał nas w podróż w głąb duszy a właściwie dusz zawieszonych w pewnej próżni pomiędzy światem żywych a upragnionym hmmm rajem a właściwie przejściem na drugą stronę. Zawieszonych w tytułowym Bardo, stanie pośrednim. Książkę czyta się znakomicie, fenomenalny język, bardzo ciekawie skonstruowane postaci interesująca konstrukcja kolejnych rozdziałów. Ta powieść Was nie zanudzi.
Książka jednak o dziwo podzieliła naszych klubowiczów … i Ci zachwyceni byli w znacznej mniejszości. Ja jednak proponuję przeczytać „Lincolna w Bardo” ponieważ jest to, mówiąc kolokwialnie, kawał dobrej prozy dającej do myślenia i zmuszającej do pewnej refleksji do tego w naprawdę dobrym stylu. Na długie jesienne wieczory jak znalazł.

Spotkanie trwało ponad cztery godziny.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest 15.10.2022r., oczywiście sobota ale UWAGA tym razem godzina 14:00 !!!. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Talita” której autorem jest Paweł Huelle. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK
Zbigniew Pacho


Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl