DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Wrzesień 2019

Biblioteka dla Dorosłych

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Witam !!!

Relacja ze sto osiemnastego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 21.09.2019r. w naszym ulubionym miejscu, czyli w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków.
Rozmawialiśmy o książce „Wzgórze psów” której autorem jest Jakub Żulczyk.
Wakacje szybko minęły . Mówi się, że co dobre szybko się kończy ale my wychodzimy z założenia, że jeszcze lepsze się zaczyna, czyli kolejny sezon rozmów w rawskim DKK ;-).
Pierwsza powakacyjna lektura w naszym klubie to powieść Jakuba Żulczyka pt. „Wzgórze psów”. Autor raczej rozpoznawalny, w ostatnim czasie szczególnie dzięki powieści na której kanwie powstał serial o tym samym tytule, czyli „Ślepnąc od świateł”. Czas więc by rawscy koneserzy czytania i rozmów o literaturze przeczytali i porozmawiali o którejś z jego książek. I od razu powiem, ze pomimo sporej objętości, prawie dziewięćset stron, czyta się ten thriller znakomicie. Akcja powieści toczy się w Zyborku czyli w Jezioranach, miejscowości (woj. warmińsko-mazurskie). Bohaterem jest Mikołaj, który jest pisarzem jednej książki która odniosła ogromny sukces. Sukces, sława, zabawa, życie tak zwanej „warszawki” to wszystko jednak z czasem przemija. Pozostają problemy i długi, Mikołaj wraz ze swoją żoną wraca do rodzinnego miasteczka by tam zderzyć się z demonami przeszłości, specyfiką małego miasteczka no i intrygą. Powrót do korzeni by odnaleźć siebie i swoją drogę .
Znakomicie skonstruowana powieść, prowadzona dwutorowo, na zasadzie – wczoraj i dziś. Żulczyk fenomenalnie konstruuje i przedstawia bohaterów, jak zawsze u niego te postaci SA namacalne z krwi i kości, ze swoimi przywarami i przyzwyczajeniami. Ponadto w mistrzowski sposób oddaje klimat życia w małych miejscowościach (hmmm to jest nam chyba bliskie). Tak, nie jest to banalna sensacja choć znajdziemy tu historię o sprawiedliwości, winie i karze. Krótko mówiąc potwierdzamy, iż bok książek Jakuba Żulczyka nie można przejść obojętnie, polecamy !!!
Spotkanie trwało około trzech godzin.
Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 19.10.2019r., oczywiście sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Sto dni bez słońca” której autorem jest Wit Szostak. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator Rawskiego DKK
Zbigniew Pacho