DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Sierpień 2023

Witam!!!

Relacja ze sto pięćdziesiątego drugiego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 26.08.2023 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 9 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 15 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Małe lisy”, której autorką jest Justyna Bargielska.

Czy łatwo opisać jest codzienność? Czy proza życia może być atrakcyjna dla czytelnika? Justyna Bargielska stara się to zrobić. Moim zdaniem robi to umiejętnie i w bardzo interesującej formie. Do tego należy dodać znakomity warsztat i tak powstały niebanalne „Małe lisy”. Nie jest to książką łatwa w odbiorze ale choć niewielka objętościowo ta książka wciąga od pierwszych stron. Ta powieść jest inna. Bargielska, opisująca zdałoby się błahe sytuacje ukazuje jakimi emocjami może kierować się człowiek. Jak istotna jest jego kondycja psychiczna. Bardzo mi się podoba stwierdzenie, iż ta książka ma temperament. Czy jest to opinia wszystkich obecnych na spotkaniu rawskiego DKK. Nie! Opinię oponentów najprecyzyjniej wraził chyba Radek, nasz super-recenzent:

-„Świetny warsztat, mistrzowskie operowanie słowem, stylem i klimatem, zero treści. No, niby jest o codzienności, ale takiej wyrywkowej, jak „ploty pustaków” u fryzjera albo w kolejce do mięsnego. Nic mi ta lektura nie dała, więc choć doceniam pióro, jestem na nie. Inna sprawa, że przy tego typu książce gra rolę nawet to, w jakim nastroju jest czytelnik i do czego większą w danej chwili przykłada wagę.”-

Książka która budzi emocje jest zawsze warta uwagi, więc może po prostu najlepiej przekonać się samemu czytając „Małe lisy” Justyny Bargielskiej.

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 23.09.2023 r. tj. sobota, tym razem o godzinie 18:00! Porozmawiamy o książce pod tytułem „Kolacja dla wrony”, której autorem jest Jonathan Carroll. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK

Zbigniew Pacho

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl