DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Październik 2023

Witam!!!

Relacja ze sto pięćdziesiątego czwartego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 21.10.2023 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 12 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 15 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość” Katarzyny Surmiak-Domańskiej

Rozmowa o tej książce była pasjonująca. Dlatego też gorąco polecamy reportaż Pani Katarzyny wszystkim Klubom i miłośnikom naprawdę doskonałego dokumentu. Rawscy członkowie DKK przyszli na spotkanie naprawdę bardzo przygotowani. Oznaczone fragmenty w książkach i każdy do przedyskutowania. Dlatego rozmawialiśmy … i to bardzo długo … z największą i narastającą przyjemnością!
Rasizm, ale nie tylko ten który znamy stereotypowo, czyli wobec osób czarnoskórych. Enklawy i historia Ku Klux Klanu oraz makabryczne historie które miały miejsce jeszcze nie tak dawno temu. Amerykański sposób myślenia, zróżnicowanie, poglądy i w końcu system prawny Ameryki. To wszystko znajdziecie w tej arcyciekawej opowieści. Wyjątkowe rozmowy z obecnymi członkami Ku Klux Klanu, pobyt Pani Katarzyny bezpośrednio u tych ludzi, nadają temu reportażowi wymownej namacalności. Do tego znakomity język i praca reporterska czynią „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość” książką naprawdę godną polecenia. Zerknijcie do recenzji naszego super-recenzenta Radka a po książkę zapraszam oczywiście do biblioteki.

Spotkanie trwało około czterech godzin.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 25.11.2023 r. tj. sobota, o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Odmieńcza rewolucja. Performans na cudzej ziemi”, której autorką jest Joanna Krakowska. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK

Zbigniew Pacho