DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Październik 2019

Biblioteka dla Dorosłych

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Witam !!!

Relacja ze sto dziewiętnastego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 19.10.2019r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 7 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Sto dni bez słońca” której autorem jest Wit Szostak.
Nasze październikowe jesienne spotkanie to dyskusja o książce Wita Szostaka „Sto dni bez słońca”. Jest to nasza pierwsza książka tego autora, więc nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Wit Szostak to jak czytamy filozof, doktor habilitowany nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Swoją karierę pisarską zaczynał jako autor obracający się w kręgu fantasy i realizmu magicznego, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w omawianej powieści. „Sto dni ” to jak czytamy na obwolucie „zajadliwa akademicka satyra”, tym bardziej liczyliśmy na dobrą zabawę przy czytaniu i dobry materiał do dyskusji. I na początku faktycznie tak było, losy głównego bohatera Lesława Srebronia bawią. Autor który sam wywodzi się z „tweedowego specyficznego świata” wykładowców uczelni wyższych, potrafił spojrzeć na ten świat z dużym dystansem i humorem. Krótkie rozdziały, egocentryczna i wręcz odpychająca oraz irytująca główna postać w tej powieści to niewątpliwie atuty, tak trochę przewrotnie. Jednak po jakimś czasie tern rodzaj humoru i konstrukcja zaczynają trochę męczyć ponieważ jest to wszystko powtarzalne. Niemniej rawscy klubowicze ocenili, iż była w porządku 🙂 i jest to całkiem udana powieść, więc polecamy!!!.
Spotkanie trwało około trzech godzin.
Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 23.11.2019r., oczywiście sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Błękit” której autorem jest Maja Lunde. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator Rawskiego DKK
Zbigniew Pacho