DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Marzec 2023

Witam!!!

   Relacja ze sto czterdziestego ósmego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 11.03.2023 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 15 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Pan Pasek i skarby ziemi rawskiej”, której autorem jest Paweł Wakuła.
Tym razem wybraliśmy się w podróż. Była to podróż dwuwymiarowa, ponieważ przemieszczaliśmy się w czasie, zwiedzając wraz z Panem Paskiem najciekawsze miejsca ziemi rawskiej. A wszystko to za sprawą znakomitej powieści Pawła Wakuły „Pan Pasek i skarby ziemi rawskiej.
Zacznę od podróży w czasie, bo ta była wyjątkowa. „Pan Pasek i skarby ziemi rawskiej” to powieść dla dzieci i młodszej młodzieży. Cudownie było powrócić do czasów dzieciństwa i fenomenalnej literatury przygodowej okraszonej ogromną dozą humoru. Większość z nas ma już raczej starsze dzieci, więc lektura „Pana Paska” sprawiła nam wyjątkową radość. Niektórzy czytali wspólnie ze swoimi dziećmi dzieląc się z nimi swoimi emocjami i to jest bardzo wyjątkowe. Chciałoby się rzec chwilo trwaj … Powieść Pawła Wakuły to także podróż w czasie, do arcyciekawej historii naszej małej ojczyzny opowiedzianej przez pryzmat lokalnych legend i postaci. Całość napisana w świetnym stylu, przygody głównych bohaterów są pełne przezabawnych sytuacji które samoistnie wywołują szczery śmiech podczas czytania. Krótko mówiąc, lektura dla każdego, bez względu na wiek.
Byłem ciekawy jak klubowicze, bądź co bądź dorosłego klubu książki z naprawdę dużym doświadczeniem czytelniczym przyjmą tę historię. Została ona przyjęta bardzo pozytywnie, wracaliśmy z sentymentem do miejsc opisanych przez autora ale i część z nas dowiedziała się i odkryła nowe ciekawostki. Choć opisane miejsca są blisko położone, z super historią po prostu jeszcze nie odkryte. Lektura tek książki zmieniła to!
Dyskusja była pasjonująca. Jedynej rzeczy której trochę zabrakło niektórym klubowiczom to jeszcze szersze rozwinięcie wątku baśniowego oraz tego by postaci które pojawiają się w danych rozdziałach nie znikały w kolejnych. By ich wątek był kontynuowany. Niemniej wybrać się w podróż z Piotrem który w magiczny sposób poznaje Pana Paska i dołączyć do ich wspaniałej kompanii jest wyborne.
Polecamy z całego czytelniczego serca.

Spotkanie trwało około czterech godzin.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest 22.04.2023 r., oczywiście sobota oczywiście sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Sodoma” której autorem jest Frédéric Martel. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK
Zbigniew Pacho

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl