DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Marzec 2022

Witam!!!

Relacja ze sto trzydziestego siódmego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 26.03.2022r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 6 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 14 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Informacja zwrotna” której autorem jest Jakub Żulczyk

I jak tu nie lubić Jakuba Żulczyka … jego „Informacja zwrotna” to kolejna książka w naszym klubie po znakomitym „Wzgórzu psów”. Po książkę Jakuba sięgnęliśmy tym chętniej, ponieważ mieliśmy okazję Go poznać, gdy gościł w zeszłym roku w Rawie na zaproszenie naszej biblioteki. Świetne spotkanie, które odbyło się w wyjątkowej scenerii parku miejskiego. Niemniej, jak to w naszym klubie jest, sympatia do autora nie wpływa na ocenę jego poczynań literackich.

Ale co dużo mówić, książka Żulczyka jest naprawdę dobra a nawet bardzo dobra. I co istotne, przynajmniej dla nas, tanowi fenomenalny materiał do dyskusji. I tak było w naszym klubie, rozmowa o tej powieści, o jej „smaczkach” oraz o temacie który jest motywem przewodnim była pasjonująca. Jakub Żulczyk w mistrzowski sposób poprowadził narrację tej książki, alkoholizm,wątek kryminalny i deliryczne retrospekcje głównego bohatera przeplatają się w misterną całość. Jest to książka, do której podejdziemy jak do zwykłego kryminału, polegniemy. „Informacja zwrotna” to książka wymagająca uważnego czytania i naszym zdaniem dojrzałego odbiorcy. Nieodpowiednio odebrana, niezrozumiana, będzie trudnym orzechem do zgryzienia i może wydawać się wręcz nieciekawa. Reasumując, jest to doskonała, wielowarstwowa powieść którą po prostu trzeba przeczytać.

Zachęcam również do przeczytania opinii  na temat „Informacji zwrotnej” naszego superrecenzenta Radka. W imieniu rawskiego DKK – POLECAM !!!

Spotkanie trwało cztery godziny.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest 23.04.2022r., oczywiście sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Pomarli” której autorem jest Waldemar Bawołek. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK
Zbigniew Pacho