Dyskusyjny Klub Książki – Maj 2024

Witam!!!

Relacja ze sto sześćdziesiątego pierwszego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 18.05.2024 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 11 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 15 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Czarnobylska Modlitwa”, której autorką Swietłana Aleksijewicz

To była prawdziwa reporterska uczta. Na takie reportaże warto czekać, odkrywać je i delektować się nimi podczas dyskusji. Katastrofa w Czarnobylu opisana całkowicie inaczej jak dotychczas. Większość z nas „coś” wie, część pamięta jod (płyn Lugola) który się piło po tym zdarzeniu. Mówimy Czarnobyl, myślimy Ukraina. Ta książka, wybitnej białoruskiej reporterki otwiera oczy na tak wiele kwestii. Rozmowy, emocje i całkowicie inne spojrzenie na tragedię która się wydarzyła to czyni ten reportaż wyjątkowym. Do tego warsztat Pani Swietłany to creme de la crème tego gatunku. Warto dodać, iż ta książka powstawała prawie 20 lat. Jest to tak szerokie spektrum i spojrzenie na ten temat którego nie zrobił wcześniej nikt.

Polecamy z całego czytelniczego serca … a my już czytamy kolejne reportaże Swietłany Aleksijewicz.

Spotkanie trwało około czterech godzin.
Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 22.06.2024 r. tj. sobota, o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Dewocje”, której autorką Anna Ciarkowska. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK

Zbigniew Pacho

 

 Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl