DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Maj 2022

Witam!!!

Relacja ze sto trzydziestego dziewiątego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 28.05.2022r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 9 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 14 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Żertwa” która jest antologią słowiańskiego horroru.

Majowe spotkanie w naszym DKK to horror … ten jako gatunek ale jak się okazało również czytelniczy. Szczerze przyznam, że tym razem przez natłok obowiązków (i innych książek) jako moderator przyszedłem do moich klubowiczów … bez przeczytanej lektury. OK, trochę się wytłumaczyłem ale naprawdę szedłem z myślą nadrobienia tego zbioru opowiadań ponieważ dawno nie czytałem nic z horroru a tym bardziej słowiańskiego z czym nie spotkałem się chyba nigdy. Tematyka rodzimych bogów i bóstw jest memu sercu bliska stąd wybór tej książki do naszego DKK. Podczas takich spotkań z reguły proszę moich kochanych „pożeraczy książek” o to by mnie przekonali lub zniechęcili do przeczytania danej powieści … Jak się domyślacie, mam duże wątpliwości czy sięgnąć po „Żertwę”. Szkoda, że na spotkaniu zabrakło Irminki która uwielbia horror i wszystkie jego pokrewne nurty. Niemniej, ona jako ekspert w tej dziedzinie już zagłębiła się w antologii i obiecała podzielić się z nami swoją opinią.

Tematów do dyskusji jak zawsze nam nie zabrakło i dyskusja była jak zawsze pasjonująca. Nasza radość z tego spotkania była o tyle większa ponieważ, po krótkiej przerwie, na spotkaniu zawitała nasza kochana babcia Ziutka która również opowiedziała nam co sądzi o ostatnich wyborach czytelniczych w naszym klubie.

Reasumując, jeżeli chodzi o horror, pozostanę jednak przy klasyce tj. King, Koontz zaś z polskich pisarzy polecam Stefana Dardę i dużo lepszą antologie zatytułowaną „Grobowiec”.

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest 18.06.2022r., oczywiście sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „A żem jej powiedziała” której autorką jest Kasia Nosowska. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK
Zbigniew Pacho


Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl