DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Luty 2022

Witam!!!

   Relacja ze sto trzydziestego szóstego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 26.02.2022r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 11 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Książka o śmieciach” której autorem jest Stanisław Łubieński

   Rawski DKK reportażem stoi. Po styczniowej kryminalnej odskoczni, niezbyt udanej 😉, ponownie w ręce rawskich miłośników dyskusji o książkach trafił reportaż. I choć wszyscy mieliśmy jednoznaczne nastroje w związku z wojną na Ukrainie i mieliśmy chęć użyć naprawdę mocnych epitetów w kierunku kolejnego zbrodniarza wojennego … to spotkanie było nam potrzebne. Prawdę mówi lekko sparafrazowane motto, iż książka podobnie jak muzyka łagodzi obyczaje…

   Zacznę od powitania nowej klubowiczki Ilony. Bardzo się cieszymy z nowego głosu w naszych rozmowach, no i liczymy, że Ci się spodoba. Rawski DKK rośnie w siłę.

   Śmieci temat poruszany od dawna … właśnie czy naprawdę od tak dawna. Jak się okazuje, śmieciarstwo i jednorazowość to całkiem współczesna kwestia. Zaczęło się to w połowie ubiegłego wieku i w kilkadziesiąt lat zrujnowaliśmy nasz dom … ziemię. W „Książce o śmieciach” Łubieński znakomicie to obrazuje, zarazem ukazuje swój proces badania boomu na EKO i swoje dojrzewanie w tej kwestii. Zakłamanie producentów, fikcyjny recycling czy sama ludzka natura śmiecenia są tu przedstawione w mistrzowski i zarazem przystępny sposób. Ta książka otwiera oczy i daje do myślenia !!! Dyskusja była naprawdę pasjonująca, wiele naszych doświadczeń jak się okazało jest podobnych ale tak jak wspominałem przeczytaliśmy o kwestiach o których nie mieliśmy pojęcia.

   Temat bardzo bliski memu sercu, bo jak może wiecie „śmieciarz” Zbyszek lubi wracać do lasu … nie tylko po jego dary. Rawski Dyskusyjny Klub Książki poleca z całego EKOserca.

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest 26.03.2022r., oczywiście sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Informacja zwrotna” której autorem jest Jakub Żulczyk. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK
Zbigniew Pacho

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl