DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Kwiecień 2022

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Kwiecień 2022

Relacja ze sto trzydziestego ósmego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się w Dniu Książki – 23.04.2022r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu wzięło udział 7 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 14 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Pomarli”, której autorem jest Waldemar Bawołek.

Relację ze spotkania zacznę pierwszym zdaniem recenzji napisanej przez naszego super recenzenta Radka: „Waldemar Bawołek „Pomarli” – dzieło niezwykle dyskusyjne”.

Nie sposób się z tym nie zgodzić. Już dawno żadna książka nie podzieliła tak klubowiczów, a opinie nie były tak skrajne. Jak się zapewne domyślacie, powieść miała swoich zwolenników, którzy dzielnie jej bronili, choć byli w mniejszości oraz tych, którym ta książka totalnie nie przypadła do gustu. Czy to źle…? Wręcz przeciwnie! Takie dyskusje są zazwyczaj bardzo pasjonujące i tak właśnie było i tym razem.

Książka nie jest łatwa, zarówno jeżeli chodzi o temat, jak i formę przekazu. Uważam jednak, że dzięki temu staje się niebanalna i wśród oklepanych współczesnych treści, wręcz wyjątkowa. Motywem przewodnim jest czas, jego ulotność i przemijane. Chwilowość ukazana na przykładzie krótkich historii, wspomnień głównego bohatera, napotkanych ludzi, spotkanych na krótkiej wskazówce życia. Bo czyż nie jesteśmy tylko krótkim mrugnięciem powieki, szybkim wdechem i wydechem, uderzeniem serca…?

Jak się pewnie domyślacie, mnie ta książka się bardzo podobała i zachęcam do jej przeczytania.

Spotkanie trwało cztery godziny. Kolejne odbędzie się w sobotę, 28 maja, ale UWAGA – TYM RAZEM o godzinie 14:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Żertwa”, która jest antologią słowiańskiego horroru.

Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy!!!

Koordynator rawskiego DKK
Zbigniew Pacho
Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl