DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Czerwiec 2023

Witam!!!

Relacja ze sto pięćdziesiątego pierwszego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 17.06.2023 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 9 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 15 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Podróże konika morskiego”, której autorem jest Petr Šabach.

Powtórzę to kolejny raz, jak tu nie kochać czeskiego pisarstwa. To nasze koleje spotkanie z prozą Petra Šabacha. Po ”Pijanych bananach” padł wybór na „Podróże konika morskiego” i kolejny raz jesteśmy jeszcze bardziej w nim rozkochani. Czeski humor i dystans jest wyjątkowy. Świetnie skonstruowane postaci i opis ich losów, lekkie pióro i ogromna dawka anegdot. Fantastycznie ukazane absurdy życia codziennego i emocje które targają młodym tatą który postanawia wziąć „tacierzyński” i zająć się wychowaniem syna … Dodam, że są to lata 80-te. Ale to są Czechy. Tak, ta powieść jest po prostu bardzo dobra i godna uwagi. Jej treść myślę, że nie taci na aktualności mimo upływu lat. Jeżeli szukacie książki przy której się uśmiechniecie ale i równocześnie da Wam do myślenia (szczególnie młodym ojcom) to ta powieść jest dla Was. My polecamy z całego czytelniczego serca!

Spotkanie trwało ponad cztery godziny.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest 26.08.2023 r. sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Małe lisy”, której autorką jest Justyna Bargielska. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK

Zbigniew Pacho

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl