DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Czerwiec 2022

Witam!!!

Relacja ze sto czterdziestego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 18.06.2022r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 10 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 14 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „A żem jej powiedziała” której autorką jest Kasia Nosowska.
Przedwakacyjne spotkanie to rozmowa o debiutanckiej książce tekściarki, piosenkarki i liderki zespołu Hey – Katarzyny Nosowskiej zatytułowanej „A żem jej powiedziała”. Jak się okazało klubowicze podeszli do niej dość sceptycznie. Część z nich podejrzewała, że będą to kolejne „złote rady” pani znanej z tego, iż jest znana. Może to dobrze … bo tym większe i milsze czekało ich zaskoczenie. Kilkoro klubowiczów czytało ją wcześniej, w tym ja, więc przypomniałem sobie ją słuchając. I tu kolejne miłe zaskoczenie, ponieważ w rolę lektorki wciela się sama autorka. Słuchanie, podobnie jak wcześniej czytanie” tego hmmm zbioru przemyśleń i spostrzeżeń jest moim zdaniem prawdziwą ucztą. „A żem jej powiedziała” jest również znakomitym materiałem do dyskusji. Można właściwie przegadać każdy z krótkich rozdziałów i odnieść się do jakże celnych spostrzeżeń Pani Kasi. I podobnie było u nas, choć może nie chronologicznie, raczej „skakaliśmy” po tematach pięćdziesięciu tekstów które składają się na tę książkę. Zastanawialiśmy się czy jest to książka dla wszystkich, mam tu na myśli wiek. Moim zdaniem nie, ale trochę przewrotnie napiszę – przeczytać powinien ją każdy.
Świetnie napisana, błyskotliwa, inteligentna, trafiająca w sedno poruszanych kwestii, z polotem i humorem, przede wszystkim mądra, pisana z serca i doświadczenia. To połączenie gwarantuje crème de la crème genialnego felietonu. Absolutne must have czytelnicze i „dekaka-kowskie”

Spotkanie trwało około czterech godzin.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest 27.08.2022r., oczywiście sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Król” której autorem jest Szczepan Twardoch. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK
Zbigniew Pacho


Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl