Dwa kosmiczne spotkania
w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej

Z książką na walizkach czyli IX łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami. Akcja ta odbyła się w naszej bibliotece 30 września 2021 roku i w jej ramach mieliśmy okazję gościć aż dwóch wspaniałych pisarzy.

Pierwszym gościem bibliotecznej czytelni był Krzysztof Kochański.
Towarzyszyła mu grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej. Kosmiczny temat, kosmiczny autor o podejściu również nie z tego świata, zabrał zebranych słuchaczy w pasjonującą podróż po magicznym świecie literatury i książek. Jego książka „Wszyscy jesteśmy kosmitami” to zbiór opowiadań science-fiction dla młodych czytelników po które zapraszamy oczywiście do naszej biblioteki.

Kolejnym gościem tego dnia był Paweł Wakuła. Jego książka „Kosmiczne przygody Bruma i Gruma” również wprowadza nas w świat kosmosu. Rakiety kosmiczne, planety oraz pozaziemskie istoty znajdziemy na kartach jego wspaniałych opowieści. Niecodzienne przygody to wyjątkowa fabuła w sam raz dla naszych ciekawskich czytelników okraszona dużą dozą humoru. Z autorem mieli przyjemność poznać się uczniowie Szkoły Podstawowej w Pukininie.
Podczas spotkań rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, laureaci odebrali wspaniałe nagrody czyli książki naszych gości ufundowane przez Wydawnictwo Literatura. Na koniec nie zabrakło oczywiście pamiątkowych wpisów i wyjątkowych dedykacji wraz z autografami. Najlepsze pracy pojechały na wielki finał do Rząśni.

Na koniec zdradzimy Wam, że podczas rozmowy naszego dyrektora z Redaktor Naczelną Wydawnictwa Literatura Panią Wiesławą Jędrzejczyk narodził się pomysł by dziesiąty, wyjątkowy finał akcji „Z książką na walizkach” odbył się w Rawie Mazowieckiej. Trzymamy więc kciuki by to wspaniałe święto literatury dziecięcej i młodzieżowej zawitało do naszego miasta i biblioteki !!!

Organizatorami akcji są: Wydawnictwo Literatura, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi i Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni zaś jej motywem przewodnim jest 100. rocznica urodzin Stanisława Lema.


20.10.2021

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl