Do biblioteki po książki i…roślinki

„Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki” – kierując się tymi słowami Cycerona po raz drugi zorganizowaliśmy akcję, podczas której rozdawaliśmy naszym Czytelnikom zielone sadzonki.

– Założenie akcji było bardzo proste, wypożycz minimum trzy książki, odbierz zieloną roślinkę do swojego ogródka – wyjaśnia Zbigniew Pacho, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej.
Sadzonki można było otrzymać zarówno w wypożyczalni dla dorosłych, jak i oddziale dla dzieci naszej biblioteki. Obrazowo mówiąc, roślinki rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki.
– Niezmiernie cieszy nas fakt, że akcja przełożyła się na liczbę wypożyczeń. Nasze statystyki poszybowały w górę – tłumaczy z uśmiechem dyrektor. – Byli czytelnicy, którzy specjalnie zaplanowali wizytę u nas na czwartek, aby skorzystać z okazji i zabrać do domu nie tylko pakiet książek, ale też roślinkę. Niektórzy wspominali, że wzięli udział w wiosennej odsłonie EKOakcji w ramach Tygodnia Bibliotek i sadzonki, które wtedy otrzymali wciąż cieszą oko w ogródkach i na balkonach.
Ogromne podziękowania kierujemy do naszych przyjaciół – państwa Potrzebowskich, właścicieli Szkółki roślin ozdobnych www.potrzebowscy.com z Rawy Mazowieckiej. To oni podarowali nam blisko 50 sadzonek, które mogliśmy przekazać naszym Czytelnikom.

Dziękujemy i do zobaczenia w bibliotece!

Galeria zdjęć.